fbpx

На Прикарпатті два туристичні велопроєкти профінансують донори ЄС

Суспільство 12:55, 15.12, 2021

Під час конференції “Партнерство для розвитку” були оголошені проєктні ініціативи муніципального партнерства, які підтримають донори Програми “U-LEAD з Європою” у 2022 році.

Два проєкти Івано-Франківської області оголошені переможцями за пріоритетом “Туризм та рекреація”, інформує Івано-Франківщина туристична.

ВелоМіст. П’ять громад – спільний шлях

Фінансування отримав проєкт, що о’єднав Дубовецьку сільську раду (провідний партнер), Галицьку міську раду, Бурштинську міську раду, Більшівцівську селищну раду, Єзупільську селищну раду.

У  рамках проєкту буде створено туристичний маршрут, який пройде територією п’ятьох громад та дасть можливість пропагувати здоровий спосіб життя та збільшити кількість туристів у Івано-Франківській області. Для цього буде збудовано нову інфраструктуру, яка включає велосипедну доріжку протяжністю 60 км на ділянці Бурштин-Більшівці-Маріямпіль-Єзупіль-Галич та пішохідний міст довжиною 1,5 км. Розроблено декілька туристичних маршрутів, включно з маркуванням маршрутів, облаштуванням 12 велостоянок, та проведення промоційної компанії для залучення туристів. У результаті проєкту очікується збільшення туристів у громадах-учасницях до 100 000 на рік.

Туристично-інформаційна система VeloHalychyna

Проєкт поєднав Ямницьку сільську раду (провідний партнер), Івано-Франківську міську раду, Угринівську сільську раду, Єзупільську селищну раду, Галицьку міську раду.

Для популяризації велосипедної рекреації як такої, покращення веломобільності, пропагування здорового способу життя та активного відпочинку п’ять громад Івано- Франківської області мають побудувати та облаштувати веломаршрут протяжністю 25,1 км за напрямком Івано-Франківськ – Ямниця – Галич. Вздовж маршруту буде створено велокемпенг, облаштовані 12 велосипедних зупинок, встановлені велосипедні парковки біля адміністративних центрів та освітніх закладів громад-партнерів. Створений маршрут буде придатний для різного рівня фізичної підготовки, різних типів велосипедів, різних груп, для одноденних або кількаденних мандрівок.

Також планують провести заходи з популяризації веломобільності, що включають інформаційно-просвітницькі заходи для покращення рівня знань про веломобільність, розробку навчального курсу та проведення велошколи для учнів початкових класів шкіл населених пунктів субрегіону, проведення міжнародного велопробігу VeloHalychyna, розробку двох велоквестів «Галицькі мандри». В процесі відбудеться налагодження співпраці між громадами регіону та містами-партнерами у Польщі у напрямку розвитку туристичної рекреації. У результаті проєкту очікується збільшення пересування велосипедом на 30%.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: