fbpx

На Прикарпатті "Ґудвеллі Україна" вдруге пробує встановити установку для спалювання свиней

Суспільство 14:15, 19.03, 2021

ТОВ “Ґудвеллі Україна” хоче отримати дозвіл на встановлення установки для утилізації продуктів тваринного походження шляхом спалювання в інсинераторі. Такий утилізатор підприємство хоче встановити у селі Вилки Верхнянської ТГ на Калущині.

Відповідне повідомлення ТОВ “Ґудвеллі Україна” подало до Єдиного реєстру ОВД вчора, 18 березня.

Йдеться про встановлення установки зі знешкодження побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною (туш загиблих тварин) на тваринницькому комплексі потужністю 11 900 голів свиней одночасного утримання. Утилізовувати туші свиней планують спалюванням в інсинераторі ТВ фірми ADDFIELD (Великобританія) потужністю до 75 кг/год з камерою допалювання та системою очистки димових газів.

“Інсинератор ТВ представляє собою установку для термічного знищення відходів з максимальним завантаженням відходів до 1300 кг і максимальною температурою спалювання 700-950 °C у первинній камері й 850-1150 °C у вторинній камері. Утилізатор працюватиме на природному газі з можливим використанням альтернативного виду палива (дизпаливо)”, – йдеться в повідомленні.

Планований режим роботи утилізатора – 8 годин при 5-денному робочому тижні. Кількість обслуговуючого персоналу – 2 людини.

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього громадськість має право надати уповноваженому органу зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Усі зауваження і пропозиції  необхідно надсилати до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Департамент екологічної оцінки та контролю, Відділ оцінки впливу на довкілля, 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35; [email protected],  тел./факс +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31-50, +38 (044) 206-31-13, контактна особа – Тіщенкова Марина Олегівна, директор департаменту).

Нагадаємо, ТОВ “Ґудвеллі Україна” у 2018 році вже намагалося отримати дозволи на встановлення утилізаційної установки для спалювання туш свиней біля села Вилки. Тоді працівники підприємства пояснювали, що змушені вивозити туші свиней на утилізаційний завод в місті Тульчин Вінницької області.

Однак місцева громада виступила категорично проти встановлення утилізатора. Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації відмовило у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля та запропонувало підприємству розглянути інше місце для установки.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: