fbpx

На Прикарпатті комунальне підприємство необґрунтовано нарахувало 0,5 млн грн за вивіз сміття

Суспільство 20:10, 13.08, 2020

Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснили позапланову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з поводження з побутовими відходами, щодо дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих тарифів.

Встановлено, що у січні цього року органом місцевого самоврядування прийнято рішення про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, які були введені в дію з 1 березня 2020 року.

При цьому підприємство не уклало зі споживачами нових договорів на послуги з поводження з побутовими відходами, які б відповідали вимогам типового договору, встановленого законом.

Крім того, за результатами позапланової перевірки встановлено, що виконавчим комітетом міської ради не розроблено та не затверджено у відповідності до норм чинного законодавства схеми санітарного очищення населеного пункту, відсутні затверджені в установленому порядку норми накопичення побутових відходів.

Встановлені позаплановою перевіркою порушення призвели до необґрунтованих нарахувань плати за послуги споживачам на суму 494 478 гривень.

За результатами позапланової перевірки суб’єкту господарювання надано припис про усунення порушення. Підприємство має перерахувати плату за надані послуги споживачам.

Крім того, припис було надано і до органу місцевого самоврядування. Тому виконком скасував нові тарифи та зобов’язав підприємство нарахувати плату споживачам за тарифами, які діяли до моменту введення нових тарифів.

 До керівника підприємства застосовано адміністративну санкцію в розмірі 2550 грн, яка оплачена в повному обсязі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: