fbpx

На Прикарпатті комунальне підприємство самовільно увімкнуло очисні споруди, які знеструмили через борги

Суспільство 12:23, 17.11, 2020

Комплекс очисних споруд в селі Німшин Галицького району, який є споживачем постачальника електричної енергії «останньої надії» ДПЗП «Укрінтеренерго», знову під загрозою вимкнення електропостачання.

Минулого тижня, 9 листопада, АТ «Прикарпаттяобленерго» було змушене знеструмити комплекс очисних споруд за заявкою енергопостачальника «останньої надії» ДПЗП «Укрінтеренерго». Енергопостачальник «останньої надії» зобов’язав АТ «Прикарпаттяобленерго» як оператора системи розподілу припинити розподіл електроенергії об’єкта очисних споруд у зв’язку із заборгованістю КП «Житловик» за спожиту електроенергію, яка утворилася з моменту укладення договору між ДПЗП «Укрінтеренерго» та комунальним підприємством.

В той же день, всупереч вимогам законодавства, КП «Житловик» несанкціоновано підключилось до електромережі без відома енергетиків. Оскільки борг перед енергопостачальником «останньої надії» погашеним не був і ДПЗП «Укрінтеренерго» не адресувало АТ «Прикарпаттяобленерго» заявку про відновлення електропостачання об’єкта, таке підключення вважається самовільним. Відповідно до постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії», фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» склали акт  про порушення і, відповідно до цих Правил, змушені повторно припинити електропостачання очисних споруд – 20 листопада 2020 року, інформує пресслужба обленерго.

Відновити електропостачання комплексу очисних споруд енергетики зможуть лише після заявки енергопостачальника «останньої надії» ДПЗК «Укрінтеренерго» про повторне підключення.

До речі, заявка про відключення від ДПЗК «Укрінтеренерго» та самовільне підключення до електромережі не єдині підстави, через які комплекс очисних споруд може залишитись без електрики. КП «Житловик» не обрав для себе постачальника електроенергії, а термін дії договору з енергопостачальником «останньої надії» спливає. Якщо адміністрація комунального підприємства не укладе договір з новим постачальником, то, відповідно до законодавства, з 5 грудня комплекс знову залишиться без електричної енергії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: