fbpx

На Прикарпатті лише 62% мешканців багатоповерхівок перевірили димвентканали

Суспільство 16:10, 16.08, 2024

Тільки 62% мешканців багатоповерхівок та 0,5% приватних будинків на Івано-Франківщині подбали цьогоріч про свою безпеку – перевірили димовентканали. Решта балансоутримувачів, голови ОСББ чи власники, не надали Івано-Франківській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів, повідомили КУРСу у пресцентрі Івано-Франківської філії «Газмережі».

Як свідчить статистика, таке нехтування безпекою може призвести до летальних випадків.

При несправних димовентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – відбувається отруєння чадним газом. Окрім того, при вологій та вітряній погоді тяга в димових і вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися зворотна тяга.

Окрім того, варто пам’ятати, що чадний газ не має кольору чи запаху. Про його утворення, якщо в помешканні не встановлені спеціальні прилади – датчики, люди можуть не здогадуватися.

Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці й виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

«Чадний газ – безжальний. Недарма його ще називають тихим вбивцею. На жаль, кожного року в Україні через несправні димовентканали трапляються нещасні випадки з летальним кінцем. Тому закликаємо наших споживачів не нехтувати своєю безпекою та безпекою рідних: звертатися до спеціалізованих організацій чи балансоутримувачів/голів ОСББ з вимогою здійснити перевірки димовентканалів», – каже заступник головного інженера Івано-Франківської філії «Газмережі» Андрій Витрикуш.

Нагадуємо, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках – на власників (орендарів). Саме балансоутримувач перевіряє справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій, які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт.

Також газовики закликають власників приватних будинків не допускати гніздування птахів на димових каналах. Це шкодить не лише птахам, а й людям. Гніздування на димоході може призвести до засмічення димового каналу. Як наслідок – відсутня тяга.

У разі відсутності тяги чи наявності зворотної тяги Івано-Франківська філія зобов’язана припинити розподіл газу. Відновлення газопостачання відбудеться тільки після проведення ремонтних робіт спеціалізованою організацією та надання актів справності димовентиляційних каналів газорозподільній компанії.

Нагадаємо, у Тлумацькій громаді мама з донькою загинули від чадного газу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: