fbpx

На Прикарпатті нафтопродукти, якими забруднили Дністер, потрапили у Лімницю, – Онищук

Суспільство 09:54, 28.12, 2022

Внаслідок забруднення нафтопродуктами річки Дністер на території Львівської області на поверхні річки в районі міста Галич з’явилися масляні плями.

Нагадаємо, нафтопродукти в річку потрапили 24 грудня. Тоді концентрація нафтопродуктів у Дністрі в районі Галича перевищувала гранично допустиму норму у понад 200 разів.

Як повідомила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, через підйом рівня води у Дністрі відбулося також забруднення річки Лімниця, правої притоки Дністра.

Вчора, 27 грудня, фахівці повторно відібрали проби поверхневих вод річки в місті Галич і в селі Нижнів. Отримані результати підтверджують значне зменшення забруднення. Так, на річці Дністер в Галичі концентрація нафтопродуктів зменшилася в 30,5 разів і перевищує норму тільки у 4,2 рази, в селі Нижнів концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 рази і перевищує норму в 7,6 разів.

“Щодо забруднення Лімниці, то слід зазначити, що за зовнішніми ознаками спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша у порівнянні з минулою добою. Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збору нафтопродуктів”, – повідомила Онищук.

Вона запевнила, що проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із забрудненням річок Дністра і Лімниці, вживаються заходи задля зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: