fbpx

На Прикарпатті побудували 900 метрів дороги із золи

Суспільство 11:36, 12.11, 2021

Компанія ДТЕК Енерго побудувала 900 м дороги в районі Бурштинської ТЕС з використанням золошлаків, продукту згоряння вугілля. Процес будівництва є цілком екологічним.

В 900-метровій ділянці дороги використано 300 тонн сухої і вологої золи. Вартість проєкту становить 22 млн грн, повідомили в пресслужбі ДТЕК.

Золу застосовано як в основі під асфальтобетонне покриття, так і в самому покритті. В нижньому шарі-основі – 25% зволоженої золи. Тут її використано як замінник піску. У верхньому шарі зола міститься у складі асфальтобетону – замість традиційного мінерального порошку. Зола значно дешевша, ніж цей порошок, тож з економічної точки зору «золошлакові» дороги є доцільні.

Будівництво відбувалося за підтримки науковців. Дорожній науково-дослідницький інститут ім. Шульгіна провів дослідження і випробовування золи у власній лабораторії. Вчені дійшли висновку, що асфальтобетони, виготовлені на основі золи винесення, не поступаються за якостями традиційним асфальтобетонам.

На основі рекомендацій інституту ім. Шульгіна інший державний інститут, Укрдіпродор, розробив проєкт будівництва дороги.

«ДТЕК Енерго стала першою компанією в Україні, яка побудувала дорогу із застосуванням золошлаків. 900 м – невеликий, але вкрай важливий крок уперед для вітчизняної інфраструктури, – зазначив Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго. – Ця дорога – наш експериментальний зразок, який має показати, як можна ефективно утилізувати відходи вугільних станцій, будувати якісні та дешеві дороги та одночасно покращувати екологію. ДТЕК Енерго – енергетичний бізнес, який зараз стає більш екологічним, ефективним та технологічним. Дорога із золошлаків – один із перших проєктів, що показують нашу трансформацію».

Щороку в Україні утворюється 6-7 млн тонн золошлакових відходів. Поки вугілля буде основним джерелом енергії, вони утворюватимуться всюди, де працюють вугільні ТЕС. В Європі до 92% золошлаків утилізується. В Україні поки зарано говорити про такі цифри, однак золошлакові матеріали вже успішно використовують у виробництві цементу, бетону, будівельних сумішей, а відтепер і в дорожньому будівництві.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: