З 15 жовтня до 15 грудня 2019 року в Івано-Франківській області триватиме двомісячник з охорони нерестуючої форелі. Відповідно до наказу Івано-Франківського рибоохоронного патруля забороняються усі види рибальства, добування водних біоресурсів, проведення гідротехнічних робіт (в т. ч. добування піщано-гравійної суміші та річкового каміння) у руслах та прибережних захисних смугах гірських та передгірських річок Прикарпаття. У документі наведено перелік річок та їхніх ділянок, які є ареалом поширення струмкової форелі.
Основною метою проведення двомісячника є забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі. Насамперед це стосується річок у Богородчанському, Верховинському, Долинському, Косівському, Надвірнянському та Рожнятівському районах області.
Компенсація за одну виловлену особину форелі незалежно від її розміру та ваги становить 340 грн.
В Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80. За цим номером громадяни можуть повідомити інформацію про браконьєрство, миття транспорту в прибережних захисних смугах та руслах річок, продаж заборонених знарядь лову і незаконний збут водних біоресурсів для вжиття Івано-Франківським рибоохоронним патрулем заходів реагування та притягнення винних осіб до відповідальності.
Довідка:
Нерест струмкової форелі розпочинається восени, переважно в жовтні. Відбувається на ділянках річок зі швидкою течією, де дно кам’янисте або вкрите галькою. Самиця будує з гальки гніздо, куди відкладає ікру. Після запліднення ікри вона загортає гніздо. Зародки розвиваються під шаром камінців, які промиваються водою, до наступної весни. У квітні-травні з’являються мальки. За тривалий час інкубації багато ембріонів гине, крім того, ікру знищують інші риби. Плодючість струмкової форелі невелика: коливається від 200 до 600 ікринок.