fbpx

На Прикарпатті сотні людей провели в останню дорогу майданівця лейтенанта 95 бригади Дениса Антіпова

Суспільство 11:05, 22.05, 2022

У Києві та Хотимирі на Івано-Франківщині попрощалися з Денисом Антіповим – громадським активістом, викладачем, лейтенантом 95 бригади.

У церкві Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі (м. Київ) відбулося публічне прощання з Денисом Антіповим – відомим громадським діячем, активним учасником мовного Майдану та Революції Гідності, асистентом кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії інституту філології КНУ (корейська мова), засновником ветеранського бізнесу UA.GIFTS, лейтенантом 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.

На Прикарпатті сотні людей провели в останню дорогу майданівця лейтенанта 95 бригади Дениса Антіпова 1

Денис Антіпов загинув 11 травня, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України в ході оборонного бою підрозділів бригади з противником поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області внаслідок ворожого обстрілу танками та артилерією противника.

У церемонії прощання взяли участь понад 200 осіб, серед яких учасники російсько-української війни, військовослужбовці сил територіальної оборони ЗСУ, студенти та викладачі КНУ імені Тараса Шевченка, представники громадських об’єднань, українське духовенство. За участі Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка був виконаний сучасний український військовий поховальний ритуал.

На Прикарпатті сотні людей провели в останню дорогу майданівця лейтенанта 95 бригади Дениса Антіпова 2

Під час прослідування автомобільного кортежу повз місто Тлумач, села Озеряни та Хотимир сотні небайдужих вийшли на вулиці зустріти та вшанувати пам’ять захисника незалежності Дениса Антіпова.

Наступного дня 19 травня у родинному селі Хотимир Івано-Франківської області відбулось публічне прощання. Більше як 300 друзів, односельчан, громадських діячів, військовослужбовців долучилися до поховальної процесії, яка пройшла центральними дорогами села від родинного будинку.

На Прикарпатті сотні людей провели в останню дорогу майданівця лейтенанта 95 бригади Дениса Антіпова 3

Поховали воїна Дениса на місцевому сільському цвинтарі у Хотимирі.

Антіпов Денис Геннадійович (псевдо “Бук”) народився 30 червня 1989 року у місті Івано-Франківську. Отримав хрещення від отця Романа Кияка. Згодом родина переїхала з Івано-Франківська до Києва.

Денис мав блискучі знання іноземних мов, тому у 2006 р. вступив до КНУ імені Тараса Шевченка та почав навчання на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Навчально-наукового інституту філології. Двічі проходив мовне стажування у Південній Кореї – у 2008 році в Сеульському національному університеті та в 2011 р. в Корейському університеті іноземних мов.

У 2012 р. отримав диплом за спеціальністю «Мова та література і переклад (корейська, англійська)» та здобув  кваліфікацію магістра філології, викладача – дослідника корейської та англійської мов і зарубіжної літератури, перекладача корейської та англійської мов. Пройшов підготовку на військовій кафедрі. Працював над кандидатською дисертацією, працював асистентом на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Навчально-наукового інституту філології.

У 2012 р. брав активну участь у мовному Майдані – протестах проти русифікації та надання російської мови статусу регіональної. У 2013-14 рр. – з перших днів протестів був учасником Революції Гідності.

Він був одним із тих, хто у лютому 2014 р. влучно поцілив коктейлем Молотова у БМП на Майдані Незалежності.

Денис з побратимами у лютому 2014 р. знесли пам’ятник комуністичному радянському злочинцю Дмитру Мануїльському в урядовому кварталі м. Києва.

Відвідував і підтримував ветеранів Української Повстанської Армії. Зокрема Денис Антіпов був засновником та адміністратором сторінки “Вагон-ресторан “Свідки П’ятого Універсалу”

З початком російсько-української війни у 2014 р. Денис пішов до військкомату добровольцем стати до лав ЗСУ, хоча і мав бронь як аспірант КНУ. На той час у його спеціальності військового перекладача потреби не було, і Денис зацікавився аеророзвідкою. Вже у лютому 2015 р. він пішов добровольцем у 5-ту батальйонно-тактичну групу 81-ї окремої аеромобільної бригади. З червня 2015 р. і по квітень 2016 р. перебував на передку на фронті, виконуючи бойові завдання в Донецькій та Луганській областях. Здійснював аеророзвідку дій та позицій ворога біля Донецького аеропорту, на Світлодарській дузі, під Попасною, в Авдіївській промзоні та інших місцях. У 2016 р. з війни повернувся командиром взводу аеророзвідки свого батальйону. 24 серпня 2016 р. брав участь в параді з нагоди 25‑ї річниці Незалежності України.

На Прикарпатті сотні людей провели в останню дорогу майданівця лейтенанта 95 бригади Дениса Антіпова 4

З 2016 р. він розвивав власну ветеранську справу, зокрема оформлював історичні картини, запустив магазин з виготовлення різноманітної сувенірної продукції UA GIFTS. Створив платформу для того, щоб інші ветерани теж могли продавати свою продукцію на його сайті. Під час коронавірусу на волонтерських засадах запустив виробництво захисних щитків для всіх охочих за собівартістю.

З початком російського вторгнення 24 лютого 2022 р. Денис не вагаючись став до лав 95-ї окремої десантно-штурмової бригади і відправився на фронт. 9 березня він отримав контузію та численні травми під час артилерійського обстрілу біля м. Ізюм на Харківщині. Як казав сам Денис, це був його другий день народження.

Навіть під час лікування для боротьби на інформаційному фронті Денис встиг запустити сайт, щоб показати світові справжнє обличчя росіян іноземними мовами.

Після лікування у госпіталі Денис одразу повернувся на передову в перших числах травня.

11 травня 2022 р. близько 10 год. офіцер управління 1 десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади лейтенант Денис Антіпов героїчно загинув, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України в ході оборонного бою підрозділів бригади з противником поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області, в результаті якого отримав поранення, несумісні з життям, внаслідок ворожого обстрілу танками та артилерією противника.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: