fbpx

Суд відправив прикарпатця за ґрати за ухилення від мобілізації

Суспільство 11:18, 25.07, 2023

Тлумацький районний суд виніс вирок чоловікові, який ухилився від призову на військову службу під час мобілізації.

У вироку зазначається, що 14 березня 2023 року обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний придатним до військової служби та отримав бойову повістку. Через два дні чоловік мав прибути для відправлення до Збройних сил України для проходження військової служби. Однак він не з’явився і ухилився від призову на військову службу під час загальної мобілізації.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю. Пояснив, що не з’явився для відправлення на військову службу, тому що “боїться війни, боїться померти, оскільки має на утриманні двоє малолітніх дітей та бабусю, яких він утримує”. Крім того, зазначив, що має хвороби, пов’язані з хребтом. У вчиненому розкаюється та просив його суворо не карати.

Прокурор просив визнати підсудного винуватим у вчиненні інкримінованого діяння та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.

Суд ухвалив визнати чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, та призначити йому покарання у виді одного року позбавлення волі. Строк відбування покарання рахувати з моменту його фактичного затримання.

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Однак реальне покарання суди часто замінюють іспитовим строком.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: