fbpx

На Прикарпатті у більшості шкіл та дитсадків виявили санітарні порушення

Суспільство 10:26, 23.01, 2024

Протягом 2023 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели 888 моніторингових обстежень у сфері санітарного законодавства у закладах загальної середньої освіти (100 %) та 405 – у закладах дошкільної освіти (100 %). Також проведено 813 моніторингових обстежень у сфері безпечності харчових продуктів у закладах загальної середньої освіти та 377 у закладах дошкільної освіти.

Порушення санітарного законодавства виявили в 673 (75%) школах та у 294 (72%) дошкільних закладах та в сфері дотримання харчового законодавства при 761 обстеженні шкіл та 326 обстеженнях закладів дошкільної освіти, інформує ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Основні порушення такі: недостатньо холодильного та технологічного обладнання, деяке обладнання потребує заміни, не проводиться виробничий контроль питної води, сировини та готових страв, змивів, денне меню не відповідає погодженому 4-тижневому сезонному, не укладені угоди на проведення дезінфекційних та дератизаційних заходів, у деяких закладах відсутній перелік постачальників харчових продуктів, порушення гігієнічних вимог, недієва система НАССР, несправні комунікаційні системи, що загрожують забрудненням харчових продуктів, неефективна боротьба зі шкідниками, не ведеться документація на харчоблоці.

За результатами моніторингу направлено 449 рекомендаційних листів керівникам шкіл та 215 керівникам дошкільних закладів, надано 1507 рекомендацій працівникам харчоблоків та відповідальним за надання послуг харчування щодо дотримання гігієнічних вимог стосовно поводження з харчовими продуктами, запровадження та застосування постійних процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), в яких взяло участь 3889 осіб.

Спеціалісти обласної Держпродспоживслужби протягом 2023 року розглянули 1630 примірних чотиритижневих сезонних меню закладів загальної середньої освіти, з яких погоджено 1561 (96%), 69 меню повернуті на доопрацювання, розглянуто 1153 примірних меню закладів дошкільної освіти, погоджено 1108 (95%), 45 меню повернуто на доопрацювання.

Окрім того, проводились обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які працювали влітку 2023 року. Всього відбулося 89 моніторингових обстежень 18 закладів відпочинку, в яких перебували організовані групи дітей. Виявлено 23 порушення, що склало 30%, в результаті яких надано рекомендації щодо їх усунення.

Івано-Франківською державною регіональною лабораторією ДПСС відібрано 29 проб питної води для досліджень за санітарно-хімічними та 29 – за мікробіологічними показниками, 1 проба питної води не відповідала вимогам за мікробіологічними показниками. Також відібрано 39 проб готових страв на бактеріологічне забруднення та 430 змивів з обладнання, одягу та рук кухарів для дослідження на санітарно-показову мікрофлору.

Контроль за організацією харчування дітей у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку продовжуватиметься і впродовж 2024 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: