fbpx

На Прикарпатті у липні подорожчали яйця, подешевшали фрукти та яловичина

Суспільство 16:16, 17.08, 2022

За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в липні порівняно з червнем 2022 року в Івано-Франківській області становила 1,4%, з початку року – 18,3%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 0,7% та 18,2% відповідно.

На споживчому ринку області в липні порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 8,5% та 7,6%) подорожчали продукти переробки зернових та яйця. На 4,1–1,4% зросли ціни на свинину, рис, рибу та продукти з риби, сало, масло, кисломолочну продукцію, маргарин, макаронні вироби, соняшникову олію, безалкогольні напої, овочі. Водночас на 5,5%–0,4% подешевшали фрукти, яловичина, сметана, молоко.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,4%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,6%, алкогольні напої – на 0,2%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 0,7% відбулося передусім за рахунок здорожчання фармацевтичної продукції на 0,9%.

Ціни на транспорт зросли на 2,5% – в основному через подорожчання автомобілів на 8,9%. Водночас на 0,6% подешевшали паливо та мастила.

Зростання цін у сфері зв’язку на 2,1% пов’язано з подорожчанням мобільного зв’язку на 4,1%, поштових послуг – на 2,5%.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: