fbpx

На Прикарпатті у віддаленому селі животіє мама з донькою-інвалідом – соцслужби не допомагають

Суспільство 12:20, 31.03, 2021

Сім’я потребує допомоги, адже становище дуже складне, кажуть волонтери, які побували на Рогатинщині.

У хаті немає ні світла, ні газу, повідомила волонтерка благодійної громадської організації “Час добра і милосердя” Валерія Кушніренко.

На Прикарпатті у віддаленому селі животіє мама з донькою-інвалідом – соцслужби не допомагають 1
Це весь посуд, який є в родини

“Нещодавно нам повідомили про родину з Рогатинського району, яка перебуває за межею бідності. Не роздумуючи ми виїхали до них, щоб оцінити стан потреб. До сих пір не можемо зрозуміти – ЯК можна виживати в таких умовах… Дана сім’я потребує практично усього! В хаті немає ні світла (погоріла електрика), ні газу… Також немає телевізора, холодильника – НІЧОГО! З посуду в них – це все, що виставлено на фото”, – пише Валерія на своїй сторінці у мережі.

Дитина на фото – учениця 7 класу в Рогатинській спеціалізованій школі. Як виявилося, до сих пір в дівчинка не має документально оформленої інвалідності. У зв’язку з карантином Богданка зараз удома.

Мама Богданки не працює, бо це віддалене село, роботи немає. Їжу до них приносять сусіди, дровами, по можливості, допомагає староста села. Виплат мама ніяких не отримує, деколи підробляє по людях у селі, як покличуть.

“В них дуже велика біда, яку спричинила бідність! Почергово ми будемо намагатися вирішувати той ком проблем, який навалився на родину, та спробуємо допомогти покращити умови життя, адже на сьогодні це не життя, а існування! Питання з електрикою ми обговорили з старостою села і домовилися, що проведемо в них все нове. Щодо питання по інвалідності для Богданки – також беремо під вирішення!” – повідомили волонтери.

На Прикарпатті у віддаленому селі животіє мама з донькою-інвалідом – соцслужби не допомагають 2
Родина живе без світла

Родина має потребу в продуктах харчування (крупи, олія, консерви), засобах гігієни (пральний порошок, шампунь, мило, засіб для миття посуду), постільній білизні (ковдри, подушки, білизна “півторачка”), посуді (каструлі, пательні, горнятка). Також волонтери шукають для Богдани та її мами невеликий холодильник, електроплитку та електрочайник.

Телефон волонтерів —  +380950301429 Валерія Кушніренко, +380982860552 Наталія Іващенко.

Розголос і візит волонтерів привернув увагу соціальних служб Рогатинського району – але замість допомоги чиновники винесли мамі попередження.

“Почувши розголос допису, до місця проживання родини виїхали представники соцслужби, безпосередньо заступник директора Світлана Розкош з колегами… Ми сподівалися, що працівники відповідних служб посприяють та допоможуть вирішити ряд проблем, в яких безпосередньо вони є компетентні, але, на жаль… Приїхавши до родини, працівники соцслужби криком надали ОСТАННЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ мамі, бо в хаті не були застелені ліжка і стояли банки на столі, які встигли привезти добрі люди. Також наголосили прибрати! Звісно, я згідна, що порядок потрібно підтримувати, де є одна шафа і два ліжка, але ж тут ще є ряд тих проблем, які безпосередньо та першочергово потрібно допомогти вирішити! Хочу сказати, що якби не наш розголос про цю історію, то так би ніхто і не навідався до них – і байдуже, що люди помирають з голоду! Що саме цікаве, що ця родина вже давно є на обліку в соцслужбі, і дивно, що всі про все знають, але ніхто нічим допомогти не може, навіть не цікавляться!” – описала ситуацію Валерія Кушніренко.

Волонтерка розповіла, що отримала листа з управління соцзахисту, чому у Богданки немає інвалідності і чи допомагали працівники у виготовленні документів щодо інвалідності. У відповіді зазначено: “Поспілкуйтесь з цього питання з керівництвом спеціальної школи. У неї легка розумова відсталість”. Також у листі повідомлено, що з минулого року установу ліквідовано.

“Але Богданка в 7 класі і до ліквідації всі були при своїх посадах. Чому така байдужість? Чому навіть сьогодні ви, шановні працівники соцслужби, приїхали не з допомогою і порадою, а з попередженнями! Кого і за що попереджаєте? Люди впали в прірву, і ваш обов’язок допомогти вибратися, а не приїхати для галочки!” – обурена волонтерка.

Волонтери звернулися з цього приводу до голови Рогатинської громади Сергія Насалика.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: