fbpx

На Прикарпатті вбили рідкісного птаха, окільцьованого у Фінляндії

Суспільство 17:28, 19.09, 2021

Заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко повідомив, що в мисливських угіддях на Івано-Франківщині загинув червонокнижний птах із закордонною міткою.

“Знову у мисливських угіддях вбивають рідкісних птахів. Скопа (ЧКУ) підбита браконьєрами 5.09.2021 р. на риборозплідних ставках в околицях села Мижріччя, Долинський район, Івано-Франківська область. Кільце металічне – Музею зоології Хельсенкі (Фінляндія) М-74967. Кольорове жовте – TAN. На жаль, птах не вижив”, – розповів Володимир Бучко у мережі.

На Прикарпатті вбили рідкісного птаха, окільцьованого у Фінляндії 1
Особу мисливця, який підстрелив рідкісного птаха, встановити неможливо

“Цей, що на фото, знайшов птаха, підібрав і з нами зв’язався. Він не знає, хто стріляв у птаха”, – прокоментував спеціаліст Галицького парку.

Скопа належить до зникаючого виду птахів. В Україні чисельність цих птахів – одна-дві пари. Хижак, ряд – соколоподібні. Занесено до ЧКУ (1994), списків CITES (Додаток ІІ), Бернської (Додаток ІІ) та Боннської (Додаток ІІ) конвенцій. В Україні охороняється на об’єктах природнозаповідного фонду по всій території.

На Прикарпатті вбили рідкісного птаха, окільцьованого у Фінляндії 2
Скопа з Фінляндії

Кільцювання рідкісних птахів – це їхня ідентифікація, своєрідний паспорт. Такі птахи є під спостереженням науковців – мічені птахи допомагають вивчати сезонні міграційні процеси та більше дізнаватися про спосіб життя птахів.

“Люди досить часто стикаються з цією науковою діяльністю – знаходять пташині кільця, відловлюють чи спостерігають птахів з кільцями або мітками тощо. В цих випадках вкрай важливо повідомляти про всі ці спостереження та знахідки науковців. Адже тільки завдяки широкому колу любителів природи і просто небайдужих людей мічення птахів може бути ефективним. Пам’ятайте, щоб отримати один зворот, треба помітити десятки, сотні, тисячі, а то й десятки тисяч особин, у залежності від виду птаха”, – пояснюють в Українському центрі кільцювання птахів Інституту зоології ім. Шмальгаузена.

На Прикарпатті вбили рідкісного птаха, окільцьованого у Фінляндії 3
Птах не вижив

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: