fbpx

На Прикарпатті відремонтували дорогу – вона стала новим туристичним маршрутом

Суспільство 17:44, 22.02, 2022
НА ФОТО: Чортова гора

На Івано-Франківщині завершили ремонт автотраси М-30 Стрий – Ізварине на ділянці від села Вербилівці до межі із Тернопільщиною. Відтак придорожні села Пуків, Чесники та Лопушня стали новим маршрутом для туристів.

В рамках програми “Велике будівництво” на цій ділянці дороги оновлено 14,4 км асфальтобетону, чотири мости та шляхопровід, влаштовано тротуари та пішохідні доріжки в населених пунктах, заїзні кишені для громадського транспорту та автозупинки, розширено і впорядковано узбіччя, інформує Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

На Прикарпатті відремонтували дорогу – вона стала новим туристичним маршрутом 1

Оновлення дорожньої інфраструктури дало поштовх розвитку туристичної галузі – в цій частині Рогатинщини є чимало пам’яток природи, історії та архітектури.

Як-от пам’ятка архітектури національного значення – найдавніша кам’яна церква Святого Миколая в Чесниках, яка датується XIV століттям. Село розкинулося між пагорбами, вид із висоти просто вражаючий. Є в селі і давній цвинтар серед віковічних дерев, де за похованнями позаминулого й початку минулого століть можна вивчати історію.

На Прикарпатті відремонтували дорогу – вона стала новим туристичним маршрутом 2
Церква в Чесниках

На межі із Тернопільщиною розкинулося давнє село Лопушня. У місцевій річці Липиця наприкінці XIX століття виловили кам’яного ідола Світовида. В Лопушні є меморіал загиблим у Першій світовій війні турецьким воїнам. Тут, як і в сусідніх Чесниках, проживає значна громада нащадків виселених із Лемківщини та Надсяння українців, які принесли сюди свою культуру та звичаї.

Село Пуків знають через відомий ботанічний заказник – Чортову Гору, де є чимало рідкісних рослин. Чортова Гора вважається однією із найзагадковіших та найяскравіших природних пам’яток регіону. Існує древня легенда про те, що тут неподалік є таємне поховання члена ордену лицарів Троянди і Хреста, який прийшов на галицькі землі наприкінці XVII століття, збирав тутешні унікальні лікувальні трави та піклувався здоров’ям місцевих жителів.

Також у Чесники влаштовують гастрономічні тури – тут розташовані відомі сироварні та олійниці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: