fbpx

На Прикарпатті вперше помітили рідкісного птаха — мартина каспійського

Суспільство 18:49, 05.08, 2021

На Бурштинському водосховищі камери спостереження зафіксували червонокнижного птаха – каспійського мартина. Про це у фейсбук-спільноті Waterbirds. The Halych National Park. The Burshtyn Water Reservoir повідомив заступник директора з наукової роботи Галицького НПП Володимир Бучко.

“3-4 серпня наші камери на штучному півострові Бурштинського водосховища зафіксували каспійського мартина (Larus ichthyaetus Pallas). Це перша реєстрація даного виду, занесеного до Червоної книги України, не тільки для Галицького національного природного парку, а й для Івано-Франківщини”, – йдеться у повідломленні.

На Прикарпатті вперше помітили рідкісного птаха — мартина каспійського 1

Довідка:

Мартин каспійський, реготун чорноголовий (Larus ichthyaetus) − великий за розміром мартин. В Україні гніздовий, перелітний, зрідка зимуючий птах.

Має широкий гніздовий ареал, який простягається від Північно-західного Причорномор’я, через південний Каспій до Великих озер у Монголії. В Україні гніздиться у Причорномор’ї та Приазов’ї, частіше у Каркінітській затоці та на Сиваші. З 1980-х рр. заселив Кінські острови Ягорлицької затоки, о. Березань, Криву косу і прилеглі острови, Сульську затоку Кременчуцького водосховища. Нерегулярно зимує біля морського узбережжя.

Мартин каспійський знаходиться під охороною угоди AEWA, Боннської (Додаток ІІ) та Бернської (Додаток ІІІ) конвенцій. Включено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус − зникаючий). Охороняється у Чорноморському біосферному заповіднику, філії Кримського природного заповідника «Лебедині острови», РЛП «Меотиді», Азово-Сиваському національному природному парку. З метою ефективнішої охорони потребує охорони гніздових колоній, запобігання збиранню яєць та непокоєнню рибалками, рекреантами.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: