fbpx

На Прикарпатті зібрали майже 6 млн грн туристичного збору

Суспільство 20:52, 05.08, 2021

Туристичний збір Івано-Франківської області за 7 місяців 2021 року становить 5,77 млн гривень, або 103% від річного показника 2020 року. Про це повідомив начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко.

“Таким чином, у середині поточного літнього сезону на Прикарпатті територіальні громади сумарно отримали до місцевих бюджетів вже більше коштів, ніж за підсумками цілого 2020 року”, – констатує Передерко.

Найбільші надходження зафіксовані у таких локальних дестинаціях:

1. Поляницька ТГ – 3 878 тис. грн.
2. Івано-Франківська ТГ – 717,77 тис. грн.
3. Яремчанська ТГ – 380,26 тис. грн.
4. Ворохтянська ТГ – 273,05 тис. грн.
5. Зеленська ТГ – 81,03 тис. грн.
6. Вигодська ТГ – 74,95 тис. грн.
7. Верховинська ТГ – 64,95 тис. грн.
8. Косівська ТГ – 58,33 тис. грн.
9. Коломийська ТГ – 31,12. тис. грн.
10. Делятинська ТГ – 27,09 тис. грн.

“Найбільше відкриття літа 2021 – Зеленська громада, у межах якої розташоване село Дземброня. Саме там місцевий бізнес заробив для громади понад 80 тис. гривень. Це наочний результат одного із “постковідних” туристичних трендів – у моді екотуристичні, самоорганізовані, індивідувальні та групові розвантажувальні подорожі, ретрити (усамітнення) та сходження у гори, – аналізує Передерко. – Зверну увагу на Поляницьку ТГ – якщо б у них зараз були ставки туристичного збору не 0,2 і 0,2, то завдяки арабським гостям їхні майже 4-мільйонні надходження були ще більші”.

На думку Віталія Передерка, Верховинській та Косівській громадам вартує активніше працювати із власниками закладів розміщення, у тому числі зеленими садибами з великим номерним фондом.

“На жаль, законодавство у нас надто ліберальне для таких закладів, відтак місцеві бюджети втрачають доходи. Доходи від туристів, бо нагадаю, що саме туристи сплачують збір, а заклади розміщення всього лиш трансферують кошти територіальним громадам. У червні-липні у цих громадах проведені масштабні форуми-фестивалі, які відвідало тисячі гостей, однак наразі монетизація подієвого туризму не простежується”, – зазначає Віталій Передерко.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: