fbpx

На Прикарпатті зростає захворюваність на кліщовий бореліоз - хворобу Лайма

Здоров'я 19:19, 01.08, 2023

Протягом 6 місяців цього року року на території Івано-Франківської області зареєстровано 30 випадків хвороби Лайма – кліщового бореліозу. Проти аналогічного періоду минулого року захворюваність зросла.

Більшість випадків фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів, які є переносниками цієї інфекції, повідомляють на сторінці Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

За першу половину минулого року в області було зафіксовано 28 випадків бореліозу (зростання захворюваності на 7,1%). Серед дітей захворюваність зросла на 40% (за 6 міс. 2023 року – зареєстровано 7 випадків, за 6 міс. 2022 року – 5 випадків). Найбільша кількість випадків спостерігається в Івано-Франківському та Надвірнянському районах.

Хвороба Лайма (також відома як Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) – природно-осередкове інфекційне захворювання з групи бактеріальних зоонозів, яке спричинюють борелії, що передаються через присмоктування іксодових кліщів.

Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Якщо не проводити належне лікування, то хвороба Лайма може мати наслідки різного характеру – від легкого до складного, а саме: хронічне запалення суглобів; тяжкі форми аритмії; ураження периферичних нервів; ураження головного мозку (менінгіт, енцефалопатія); запалення серцевих оболонок; блокада серця.

Основні методи профілактики хвороби Лайма:

•​Уникайте місць найбільшого скупчення кліщів (парки, ліси), особливо в сезон їх активності.

•​Застосовуйте репеленти.

•​У походи надягайте закритий одяг, волосся ховайте під головним убором/косинкою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкірний покрив).

•​Здійснюйте під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

•​Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

•​Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкірний покрив, його потрібно без зволікань видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу (другий варіант є більш прийнятним, оскільки при “домашньому” видаленні кліщів його частина може залишитися під шкірним покривом).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: