На території історичного комплексу Палацу Потоцьких стартували роботи з 3D-лазерного сканування та фотограмметрії. Ця сучасна технологія дозволяє максимально точно зафіксувати поточний стан об’єктів та створити цифрову копію будівель і території для подальших реставраційних проєктів, пише КУРС.
Як повідомляють у Палаці Потоцьких, першочергову увагу приділено найбільш значущій будівлі комплексу — лівому крилу палацу, яке зберігає риси як палацового періоду, так і шпитального. Сканування охопить усі будівлі комплексу – як ззовні, так і зсередини, а також територію навколо них.
Як пояснюють реставратори, цифрова інвентаризація є важливим етапом у реалізації реставраційних проєктів, адже вона дозволяє точно оцінити технічний стан будівель, конструктивні деформації, втрати та інші важливі аспекти. Результатом стане створення детальних обмірних креслень, які є основою для реставрації.
“Цей процес набуває особливої важливості в умовах війни, коли через обстріли міст історичні будівлі опиняються під загрозою руйнування. Створення цифрової копії дозволяє зберегти їхній нинішній стан для майбутніх поколінь та реставраційних робіт”, – йдеться у дописі.
Роботи виконує Кафедра архітектури та реставрації (Department of Architecture and Restoration) Національного університету “Львівська політехніка”. Проєкт реалізує асистент кафедри, PhD Ілля Литвинчук.
Нагадаємо, на території палацу Потоцьких в Івано-Франківську дослідники виявили частини фундаментів втраченого крила будинку й паркану оборонного муру, залишки конструкцій водостічного колектора, а також фрагмент цегляної доріжки.