fbpx

На відновлення комплексу Палацу Потоцьких планують залучити понад 80 мільйонів

Суспільство 18:21, 14.12, 2020

В Івано-Франківську розпочинають відновлення палацового комплексу XVII століття – Палацу Потоцьких.

На роботи спрямують гроші із міського бюджету. Також планують залучити понад 80 мільйонів гривень грантових грошей, розповів журналістам Суспільного Карпати директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимир Гайдар.

В Івано-Франківську руйнується Палац Потоцьких
Палац Потоцьких

За словами директора підприємства Володимира Гайдара, зараз уже виготовили проєктно-кошторисну документацію для протиаварійних робіт корпусу Б. Крім того, вже подали проєкт на грант вартістю 2,5 мільйона гривень до програми посольства США. На ці гроші придбають обладнання для 3D-сканування пам’яток архітектури.

“Воно буде потрібно місту для інвентаризацій пам’яток. Це інноваційні технології, вони вже є у використанні, і навіть в Україні. Але у Франківську та області немає такого обладнання. Чим вони добрі? Вони фіксують у масштабі і зовнішні елементи споруди, і внутрішні. Зв’язується це все в одну хмару точок. Тоді вже далі можна садити спеціалістів, які в кожному необхідному місці робитимуть перетини, промальовуватимуть деталі, маючи похибку пару міліметрів”, – розповів Володимир Гайдар.

Зараз також працюють над відновленням мереж палацового комплексу, адже наявні – в аварійному стані. За словами Володимира Гайдара, підприємство вже має технічні умови на під’єднання електроенергії до трьох корпусів.

В Івано-Франківську руйнується Палац Потоцьких

“З точки зору електрозабезпечення, то зараз ми вже якийсь лад маємо. Маємо техумови на газ, маємо умови на сантехнічні мережі, на водопостачання і водовідведення. Зараз в розробці один з основних проєктів – теплопостачання. Ми плануємо власну котельню контейнерного типу”, – повідомив Володимир Гайдар.

Він додав, що роботи проводять і в мистецькому напрямку. Так, за словами Володимира Гайдара, вже спрямували гроші на створення інтерактивного оцифрованого мультимедійного мистецького центру в приміщенні колишнього офіцерського клубу. Разом з ГО “Брама” виграли грант на проведення подій на території Палацу.

В Івано-Франківську руйнується Палац Потоцьких

Цього року Палац Потоцьких заробив приблизно 60 тисяч гривень. Затвердили перелік платних послуг, які надає комунальне підприємство.

Архітектор Ігор Панчишин розповів, що з 2009 року пропонували кілька концепцій розвитку Палацу Потоцьких. Головна ідея – перетворити його на сучасний музейно-мистецький центр. Зараз цю ідею активно втілюють у життя.

“Якщо він позиціонує себе як місце розваг або піару, то це видно. Така робота проводиться активно, цього достатньо. Але як місце дослідження, вивчення історії, то поки що цієї роботи не видно. Наукових чи археологічних обстежень теж не видно”, – зауважив Ігор Панчишин.

На відновлення комплексу Палацу Потоцьких планують залучити понад 80 мільйонів 1
фото Суспільне

Серед іншого корпуси Палацу Потоцьких планують об’єднати терасами з використанням підземних переходів, пише Вежа. Це будуть сучасні функціональні переходи між об’єктами комплексу. Зокрема, там знайдуть місце і для галерей, і для мистецьких майстерень, і для фотовідеостудії, і для концертного залу. Один із корпусів отримає назву “Виставково-креативний хаб”.

На відновлення комплексу Палацу Потоцьких планують залучити понад 80 мільйонів 2

Якщо зовнішній вигляд споруди зазнавав змін, то підземелля залишились незмінними. Підвали всередині фортечного муру потребують вивчення, адже можуть містити чимало цікавинок.

Частина підвалів уже розчищена, інші у занедбаному стані і є небезпечними.

На відновлення комплексу Палацу Потоцьких планують залучити понад 80 мільйонів 7

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: