fbpx

Надія Когутяк: заклади профтехосвіти нарешті зможуть повноцінно забезпечити інклюзивне навчання для осіб з ООП

Суспільство 09:28, 05.11, 2021

Міністерство економіки 25 жовтня внесло у «Класифікатор професій» посади асистента викладача професійної (професійно-технічної) освіти та асистента майстра виробничого навчання. Це дозволить повноцінно забезпечити інклюзивне навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах професійно-технічної освіти.

Відповідні зміни Міністерство економіки внесло після звернення народного депутата Володимира В’ятровича та депутатки Івано-Франківської міської ради від “Європейської Солідарності” Надії Когутяк.

Надія Когутяк зазначає, що вперше з 2019 року у державному бюджеті передбачені кошти, а саме 24,8 млн грн, на підтримку осіб з особливими освітніми проблемами у закладах професіональної освіти.

Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах професійної освіти, керівник закладу на підставі заяви абітурієнта чи батьків повинен створити команду психолого-педагогічного супроводу. Ця команда для кожної дитини розроблятиме індивідуальний план навчання із залученням батьків, створюватимк умови не тільки для навчання, а й для соціалізації учня, що пришвидшує працевлаштування у майбутньому.

Втім створити таку команду у закладах професійної освіти часто було неможливо у зв’язку з відсутністю у «Класифікаторі професій» посад асистента викладача та асистента майстра виробничого навчання.

Наразі завдяки внесеним Мінекономіки змінам дирекції закладів професійної освіти зможуть створювати повноцінні команди, які забезпечуватимуть навчання осіб з особливими освітніми потребами.

«Кожна особа має мати можливість бути інтегрованою у соціальне життя. Для дорослої людини для цього потрібен фах і професійні знання та вміння. А тому демократичне суспільство має дати шанс для кожного оволодіти професією і надалі заробляти на власний хліб. Сьогодні в Україні ми спільно з іншими науковцями й практиками інклюзії ініціювали і добилися права для осіб з ООП на навчання у професійних закладах за підтримки асистента. А тому після загальноосвітнього закладу у таких дітей з’являться нові перспективи», – зазначила Надія Когутяк.


Вона закликала батьків користуватися таким правом і робити наше суспільство більш інклюзивним та відкритим.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: