Міський голова Франківська Руслан Марцінків вручив нагороду «Міць і гордість міста» Михайлу Мурафі – відомому франківському скульптору-керамісту за особистий вагомий внесок у розвиток культури Івано-Франківської міської територіальної громади та з нагоди 75-річчя з дня народження.
Новиною мер Франківська поділився у фейсбуці.
У Михайла Мурафи — свій особливий стиль. Майстер працює з різними матеріалами, поєднує пластику глини з каменем. Основа основ – це його особливе поєднання фантастичного декоративного бачення світу. Навіть у найзвичайніших речах, які нас оточують, майстер бачить скульптуру. А підкресливши в них певні моменти – перетворює їх на витвори мистецтва, які вже десятиліттями милують око шанувальників.
Його роботи відомі не лише в Україні, а й зберігаються у приватних колекціях в Угорщині, Румунії, Польщі, Канаді, США, Словаччині. За кожною з них – життєві спогади.
Є у портфоліо Михайла Мурафи й монументальні роботи. Кожен франківець, який відвідував обласний драмтеатр, звертав увагу на керамічне панно. Це колективна робота співавторів Василя Вільшука, Йосипа Косовича, Михайла Мурафи та Олександра Медведєва. Роботу над панно розпочали у 1979 році, а завершили у 1981-му. Загальна площа панно 100 м кв. Всі роботи виконувались у Львові на заводі будівельної кераміки, а готова композиція збиралась з частин. Мало хто знає, що на тому панно майстри увіковічнили й себе. На рівні людського зросту є плитка із трьома гуцулами, які сидять і грають на сопілках. Зліва направо це скульптори Василь Вільшук, Йосип Косович і Михайло Мурафа.
КУРС писав, що троє художників, серед них Михайло Мурафа, подарували вартісну колекцію Музею мистецтв Прикарпаття