Для поліції Івано-Франківської області найбільшою проблемою залишаються дорожньо-транспортні пригоди.
Про це повідомив сьогодні на підсумковій пресконференції начальник поліції Івано-Франківщини Володимир Голубош.
Він зазначив, що загалом за 2019 рік зареєстровано 3300 ДТП, в яких загинули 145 людей, що на 20 більше, ніж у попередньому, 2018, році.
Минулого року на водіїв склали 63 864 адмінматеріалів, що на 20 тисяч більше, ніж у 2018. З них понад 3600 – це протоколи за керування у стані сп’яніння.
“Це потенційні злочинці за кермом, – каже Голубош. – На жаль, запровадження кримінальної відповідальності за керування у нетверезому стані відтермінували до 1 липня”.
На дорогах області працюють три камери TruCam, які фіксують перевищення швидкості. За їхніми даними складено 10 344 протоколи, накладено штрафів на 2 млн 808 тис. грн.
За фактами ДТП було порушено 196 кримінальних проваджень, що на 12% більше, ніж у 2018 році.
Три головні прични аварій з потерпілими, а таких 35%, – наїзд на пішоходів (34%), зіткнення авто (33%) та наїзд на перешкоду. У випадку наїздів на пішоходів аварії стаються переважно у темний час доби на неосвітлених ділянках доріг, потерпілі вдягнені у темний одяг і часто бувають нетверезими.
41,3% всіх аварій на дорогах Прикарпаття відбуваються із перевищенням швидкості.
Володимир Голубош каже, що для того, аби кількість ДТП на Франківщині зменшилася, поліція працює цілодобово. Проводять профілкатичні бесіди із водіями та пішоходами. Виступають у школах. Готують соціальні ролики.
“Робили, що могли. Більшість роботи, яку постійно робимо, не помітна на перший погляд. Спробували збільшити кількість нарядів патрульної поліції на дорогах – кількість ДТП зменшилася, але почалися звинувачення, що поліція знову на дорогах “колядує”. Обстежимли також дороги на предмет безпеки, розмітки, необхідності світлофорів. Штрафуємо посадовців, відповідальних зща порушення. Але все це не дає тих результатів, яких би ми хотіли”.
Володимир Голубош кілька разів підкреслив, що робота поліції, спрямована на зменшення аварійності на дорогах області, не є ефективною.
“Треба достукатися до людей, що їхня безпека на дорогах передовсім у їхніх руках”, – зробив висновок головний поліцейський Прикарпаття.