fbpx

Найбільшу церкву Прикарпаття обігріють теплом каналізації - ІФНТУНГ підписав угоду з УГКЦ

Суспільство 18:16, 14.12, 2021

Сьогодні, 14 грудня, Глава УГКЦ патріарх Святослав Шевчук у рамках свого візиту на Прикарпаття відвідав Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу та започаткував співпрацю Церкви з вишем у галузі екології.

Найбільшу церкву Прикарпаття обігріють теплом каналізації - ІФНТУНГ підписав угоду з УГКЦ 1
Патріарх Святослав наголосив, що турбота про екологію є спільною справою всіх

Зокрема, патріарх Святослав відвідав наукове містечко “Нова Енергія” та нагородив переможців Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння». Його метою є виховання християнської відповідальності за створений Богом світ та підвищення екологічної свідомості в суспільстві. Конкурс проводився за сприяння Екологічного бюро УГКЦ.

“В основі візиту Блаженнішого Святослава лежить енцикліка Папи Франциска «Laudato Si» (Славен будь) щодо екологічної кризи та догляду за спільним домом – Землею”, – прокоментував зустріч в науковому містечку проректор університету Максим Карпаш.

У рамках зустрічі провели засідання ректорату ІФНТУНГ. ​​За словами ректора університету Євстахія Крижанівського, метою відвідин університету Главою УГКЦ є заснування та будівництво нової екологічної культури.

Сьогодні ж відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю між університетом та Екологічним бюро УГКЦ. В основі договору – співпраця у сфері екології, енергоефективності й освітньо-просвітницька діяльність. А також реалізація пілотного проєкту з альтернативного теплопостачання.

Найбільшу церкву Прикарпаття обігріють теплом каналізації - ІФНТУНГ підписав угоду з УГКЦ 2
Угода між університетом нафти і газу та Екологічним бюро УГКЦ підписана

У найбільшій церкві Прикарпаття – церкві Святих Володимира і Ольги, що на вулиці Вовчинецькій у Івано-Франківьку – університет створить полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель. До інноваційної технології залучать наявний в ІФНТУНГ тепловий насос, низькопотенційну енергію для якого будуть відбирати з колектора міських стоків.

Якщо експеримент вдасться в Івано-Франківську, Блаженніший Святослав готовий застосувати методи науковців ІФНТУНГ для обігріву приміщення Патріаршого собору УГКЦ у столиці.

Крім того, договір містить ще низку важливих положень, що сприятимуть покращенню екологічної ситуації в регіоні та країні, інформує пресслужба ІФНТУНГ. Так, предметом договору є співпраця в галузі навчальної, інноваційної, наукової, проєктної діяльності, енергоефективності, культурної та природоохоронної роботи, покращення забезпечення теоретичної і практичної підготовки студентів, а також участь в організації професійного, соціально-економічного та культурного розвитку, реалізації цільових програм.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: