Старший лейтенант Андрій Гордій, позивний Креш, – командир мінометного взводу підрозділу Державної спеціальної служби транспорту. Воює на передовій у Донецькій області. В 2022 році він добровольцем став на захист країни, пише КУРС з посиланням на Держспецслужбу транспорту.
Андрій Гордій з перших днів став на захист рідної Батьківщини. Його хобі – музика (гра на ударних інструментах) та теніс. Любить свободу, творчість, але при цьому організований та дисциплінований, має мету і знає, як її досягти. Саме ці риси допомагають виконувати бойові завдання, зберігати холодний розум і бути завжди у формі.
Народився в місті Косів на Івано-Франківщині. Закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за фахом інженер-конструктор нафтогазового обладнання. Спробував працювати за спеціальністю, але задоволенння від роботи не отримав – в колективі панувала атмосфера совка. Тому вирішив змінити діяльність і почав тренувати дітей в приватній школі настільного тенісу.
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну наступного дня пішов до військкомату. Так почалося військове життя. Практичного досвіду не було, але за плечима була військова кафедра.
Спочатку перебував на охороні мостів. Згодом з кількома побратимами перевелися до бойового підрозділу. У листопаді 2022 року був перший бойовий вихід. Гарячі точки бойового зіткнення – Красна Гора, Богданівка, Урожайне, Іванівське. Ротації, відновлення і знову бойові завдання.
“Найскладніше – це відповідальність за своїх бійців. Найважче заходити і виходити з позицій. У такі моменти, коли в організмі працює інстинкт самозбереження, забуваєш про все, а відпочинок – в нашій ситуації поняття відносне”, – каже командир мінометного взводу.
Андрій каже: розумів, що війна неминуча. Але ніколи не думав, що вона буде такою масштабною. Переконаний стовідсотково – на виклики треба реагувати. Сталася війна – треба захищати свою Батьківщину.
“Мрію, щоб людство дійшло до елементарного розуміння, що в єдності, ідейності і справедливості наша сила, а не у вигідності чиїхось інтересів”, – каже воїн.
Після перемоги хоче повернутись додому, до своїх рідних – мами, тата, сестри. А потім – відпочити від війни десь на острові, де вода змиває всі негаразди.
КУРС писав, що три брати з Франківська пішли на війну добровольцями.