fbpx

Найстарша мешканка Прикарпаття святкує 107 років

Суспільство 09:17, 13.05, 2021

Найстаршій жительці Івано-Франківщини, мешканці Печеніжина Пелагеї Козьменко сьогодні виповнюється 107 років, повідомляють у Печеніжинській ТГ.

За своє довге життя пані Пелагея пережила чимало: дві війни, голод, втратила рідних та оселю. Жінка пригадує, що без діла ніколи не сиділа. З 13 років працювала на меблевому комбінаті. Вдень на роботі, а ввечері займалася іншими справами: шила фіранки, килими.

В молодості сільська рада відправила Пелагею навчатися на акушерку у Львів. Після навчання вона повернулася в село, часто допомагала при пологах. Під час Другої світової війни була поранена, а її хата згоріла, вогонь знищив і всі документи. Тож 18 років жінка із сином жила у чужих оселях.

Найстарша мешканка Прикарпаття святкує 107 років 1

Кілька років пані Пелагея шила одяг для УПА. За це її посадили у в’язницю в Коломиї, там катували дві доби, але дружина енкаведиста попросила чоловіка, і той випустив ув’язнену.

У часи голоду годувала не лише свою сім’ю, а й чужих дітей. За словами сина, Любомира Козьменка, секрет довголіття мами полягає у тому, що вона постійно пила лісові трави, чай з них робила. Вживала багато меду і їсть тільки натуральну їжу. Сама ж жінка на запитання про таємницю довголіття усміхається і каже, що треба жити без злоби, з любов’ю до родини і Бога, щодня молитися і мати відкриті до людей і світу серце й душу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: