fbpx

Якби люди обмежили споживання, вимкнень було б удвічі менше, – Олег Сеник

Суспільство 13:37, 17.05, 2024

Якщо прикарпатці будуть економити електроенергію, то вимкнень буде менше. В цьому переконує директор з управління активами АТ “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник, пише КУРС з посиланням на ефір “Західного полюсу”.

За його словами, поки що на Прикарпатті застосовують лише автоматичні вимкнення, які виконуються диспетчером дистанційно. Черги 6.1 та 6.2, які потребують вимкнень вручну, будуть застосовані з наступного тижня, оскільки для цього в області треба залучити десятки бригад.

“Ми до понеділка, я думаю, перелаштуємо свої процеси і почнемо вимикати і черги 6.1, 6.2, так звані ручні черги”, – сказав Сеник.

Графіки вимкнень на наступний день щодня будуть оприлюднювати до 20.00 на сайті та у соцмережах Прикарпаттяобленерго.

Олег Сеник нагадав, що ліміти споживання електроенергії до областей доводить Укренерго, а вже кого і в який час вимикати, вирішують в Прикарпаттяобленерго. За його словами, наразі немає потреби вимикати кожну з черг довше як на три години.

“Я думаю, що нам треба навчитися і звикнути жити з графіками. На мою думку, це буде не тиждень і не два, а довше. Я не можу сказати, я не знаю остаточно причин, чого це сталося і коли вони будуть усунуті, але думаю, що це надовго. Треба налаштуватися і не думати, що це минеться через два-три тижні”, – попередив Сеник.

Він запевняє: якщо прикарпатці навчаться споживати електроенергію економно, то вимкнень стане менше.

“Якби споживачі обмежилися самі, ми б не вимикали нікого. Напевно, щоб аж зовсім нікого – це якийсь там ідеальний випадок, але могли б, наприклад, удвічі менше вимикати – це факт. Тому в часи максимуму, вечір-ранок, треба економити електроенергію. Нам треба відмовитися зараз від використання електрочайника, якщо є чайник, який можна гріти на газу. Якщо є можливість готувати їжу на газовій плиці, то відмовитися від використання електричної чи мікрохвильовки. Обмежити кількість лампочок, які горять. Пригасити трохи освітлення вітрин, вивісок у вечірній час. Наскільки буде обмежене споживання, настільки менше доведеться вимикати. Економія – це також те, чого нам треба навчитися і з чим нам треба буде жити“, – наголосив Олег Сеник.

Він також радить вимикати електроприлади з розеток навіть тоді, коли вони не працюють.

“Навіть в режимі стендбай будь-який апарат використовує якусь кількість електроенергії. Навіть от просто зарядка, якщо вона ввімкнена в розетку і до неї телефон не під’єднаний, вона все одно трошечки споживає. Це дуже трошечки, але якщо таких розеток буде у хаті 5-6, а в будинку кілька сотень, то все набігає. За статистикою, приблизно 10-15% всієї електроенергії споживається в побуті оцими приладами, які перебувають у режимі стендбай, які не ввімкнені. Тобто це також великий резерв потужності, – радить енергетик. – То я так грубо скажу, але воно відображає, як економити: готуйте не холодець, який треба варити цілу ніч, а кус-кус, який готується 15 хвилин”.

Нагадаємо, з 16 травня на Прикарпатті почали вводити графіки погодинних вимкнень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: