fbpx

Науковці ІФНМУ представили на міжнародній конференції новітню методику лікування раку

Суспільство 16:11, 13.10, 2023

З 9 по 14 жовтня Івано-Франківськ став місцем проведення XІХ Міжнародна Фреїківська конференція з фізики і технології тонких плівок і наносистем МКФТТПН-XIX. Цей захід зібрав представників 37 університетів та академічних інститутів з 15 країн світу.

У роботі й організації конференції взяли участь працівники кафедри медичної інформатики, медичної та біологічної фізики ІФНМУ Лілія Туровська, Микола Мойсеєнко, Мирослав Кузишин, Христина Бандура, Юлія Мазуренко та член студентського наукового гуртка медичного факультету Андрій Витвицький.

Науковці ІФНМУ представили на міжнародній конференції новітню методику лікування раку 1

Завідувач кафедри Микола Мойсеєнко разом зі студентом медичного факультету Андрієм Витвицьким, асистентом Мирославом Кузишиним та доценткою Юлією Мазуренко представили доповідь на тему: “Мідні феритові наночастинки як перспективні матеріали для застосування у магнітній гіпертермії.”

Магнітна гіпертермія – це методика, яка використовує підвищення температури в організмі для лікування пухлин. Ракові клітини, які є більш вразливими до тепла, ніж здорові тканини, стають чутливішими до хімієтерапії або радіотерапії, що дозволяє зменшити дози ліків та опромінення, знижуючи тим самим побічні ефекти лікування.

МГТ включає три основні етапи. По-перше, магнітна рідина вводиться в місце розташування пухлини. Наступний етап – нагрівання наночастинок у змінному магнітному полі. Нарешті, вже при досягненні і підтримці температури від 42 до 45 °C застосовується хімієтерапія або радіотерапія. Після цього тканини нагріваються до температур, при яких ракові клітини знищуються, що відомо як термоабляція.

Участь Івано-Франківського національного університету у цій важливій науковій події свідчить про важливість досліджень, які ведуться університетською спільнотою, інформує пресслужба університету.

Науковці ІФНМУ представили на міжнародній конференції новітню методику лікування раку 2

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: