fbpx

НБУ визначив для небанків єдиний порядок розрахунку вартості споживчих позик та реальної річної ставки

Суспільство 20:10, 23.07, 2021

НБУ визначив для небанків єдиний порядок розрахунку вартості споживчих позик та реальної річної ставки 1

Нацбанк України уніфікував правила визначення вартості та річної ставки споживчого кредиту, що надається небанківськими фінансовими установами, з основними положеннями Закону №1349-IX. Крім того, Нацбанк зобов’язав такі установи публікувати реальні відсоткові ставки на своїх офіційних сайтах. Відповідна постанова НБУ №49 від 11.06.2021 набрала чинності та вступила в дію 14 липня.

Якщо коротко, то з 14 липня небанки повинні розраховувати загальну вартість споживчої позики та реальну річну процентну ставку аналогічно порядку, який застосовують банки з червня 2017 року. Банківські установи враховують для розрахунку перелічених показників усі витрати, пов’язані з отриманням, обслуговуванням, поверненням кредиту.

До 14 серпня 2021 року всі небанківські фінустанови, котрі здійснюють споживче кредитування, повинні привести свою діяльність відповідно до встановлених правил. Найшвидший спосіб ознайомитись з реальними ставками після уніфікації правил та вибрати найвигідніші умови – скористатись інформаційно-аналітичним ресурсом TKCredit. Тут зібрана вся фінансова інформація про більшість компаній, що працюють в України та готові надати миттєвий кредит, яка в найближчий місяць буде активно оновлюватися. Споживач з легкістю знайде інформацію про Miloan, CreditPlus, ШвидкоГроші та їм подібні установи, швидко порівняє пропозиції.

Наслідки змін для споживачів

У прес-службі НБУ заявляють, що ключова причина внесення змін до законодавства – встановлення єдиних правил для всіх кредиторів. Така уніфікація забезпечує, насамперед, максимальний захист людей, які бажають оформити споживчу позику.

Важливі моменти, що стосуються безпосередньо споживачів таких фінансових послуг:

  • небанківські фінустанови повинні внести зміни до угод про надання споживчих кредитів, що зробить договори простими та зрозумілими для пересічного споживача;

  • розраховувати загальну вартість позики та реальний річний % за договором будуть чітко за встановленою методикою.

Тобто, споживач до підписання кредитної угоди отримує повну інформацію стосовно вартості, реального річного %. Причому тепер це стосується будь-якого кредитора – як банку, так і небанківської фінустанови. НБУ зобов’язав також банки привести діяльність у сфері споживчого кредитування у відповідність з нормами, що набули чинності разом з Постановою № 49.

Всі кредитори тепер будуть керуватись єдиними правилами розрахунку, а також відображати достовірну інформацію в рекламі, на сайтах, в паспорті споживчої позики.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: