fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • "Не в своїй тарілці": Андрухович про особисту трагедію Зеленського, драму українського суспільства і наступного президента

"Не в своїй тарілці": Андрухович про особисту трагедію Зеленського, драму українського суспільства і наступного президента

Суспільство 20:30, 20.01, 2021

Відомий письменник Юрій Андрухович в інтерв’ю журналу НВ, відповідаючи на питання про те, чи зазнала поразки Революція Гідності, назвав поразкою українського суспільства його політичний вибір у 2019 році.

«Безумовно, для мене поразкою не Майдану, а українського суспільства був його політичний вибір у 2019 році. Зроблений без примусу, з величезним натхненням, з фантастичною підтримкою новообраної влади. Для мене особисто це стало серйозною драмою», – сказав письменник, зазначивши, що сьогодні сприймає все не так драматично, як минулого року.

За його словами, «результати цього вибору, нехай і досить руйнівні, смертельно руйнівними не стали».

Андрухович висловив думку, що «з усього цього ще можна вибратися», оскільки «відкритого або напіввідкритого переходу на бік Росії не відбулося» і «зберігся вектор руху в ЄС і в НАТО».

«При цьому у нас купа кримінальних справ і переслідувань людей, які на Майдані ризикували собою. Таке враження, що це софт-версія Партії регіонів, яка потихеньку повертає собі втрачені позиції», – додав він.

За словами письменника, справжнім реваншем він би вважав «реальні вироки і тюремні терміни для людей Майдану, таких як Тетяна Чорновіл», «нічим не виправдані вибори на окупованих територіях Донбасу» або якщо українська влада почала б «активно і відверто псувати відносини із Заходом як в політичному, економічному, так і в культурному співробітництві».

«З іншого боку, а як ще простимулювати українців до чергового прекрасного протесту і масового виходу на Майдан?» – сказав Андрухович.

На його думку, президент Володимир Зеленський «потрапив не в свою тарілку» і хотів би повернутися на сцену, але тепер це неможливо.

«Мені він видається людиною поверховою, яка помітно переживає і потрапила не в свою тарілку. І те, що він не на своєму місці, — велика біда. Його знову тягне на сцену, але боюся, що вже і повернення на сцену для нього неможливе, і це вже особиста трагедія. Значить, йому нічого іншого не залишається, як іти на другий президентський термін і залишатися президентом, поки він зможе», — вважає письменник.

Андрухович додав, що на наступних виборах Зеленському «може стати в нагоді та влада над силовими структурами, яку він зібрав», тому що «оглушливої народної підтримки» вже не буде.

«Я не вірю в його справедливу і беззастережну перемогу вдруге. Другий президентський термін Зеленського вселяє мені деякі побоювання», — зазначив письменник.

Андрухович пояснив, яким він бачить наступного президента України.

За його словами, зараз він не вважає, що серед політиків є такий, якого хотів би бачити президентом України, «але це питання часу». Письменник зазначив, що у нього є «свої фаворити», але не став їх називати.

«Я думаю, це має бути людина, молодша за Володимира Зеленського. З покоління, яке вже значну частину життя прожило після розпаду СРСР і дивиться в майбутнє частіше, ніж в минуле. Зеленський програє тому, для кого він буде виступати в ролі старого обличчя старої політики», – сказав Андрухович.

Він додав, що «не хотілося б скидати з рахунків Петра Порошенка», але, на його думку, «антирейтинг навряд чи пустить його далі за те, що він вже має».

"Не в своїй тарілці": Андрухович про особисту трагедію Зеленського, драму українського суспільства і наступного президента 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: