fbpx

Небезпечна, незаконна, але недоторканна: комунальники 5 років судилися за знесення прибудови

Суспільство 16:25, 03.11, 2020

Івано-Франківський міський суд відмовив комунальному підприємству “Теплий дім” у знесенні незаконної прибудови до однієї з квартир в багатоповерхівці у мікрорайоні БАМ.

Про це рішення ще від 11 березня 2020 року підприємству стало відомо лише днями, інформує “Теплий дім Івано-Франківськ” на офіційній сторінці у мережі.

У своїй позовній заяві комунальне підприємство просило зобов’язати відповідача припинити експлуатацію прибудови до квартири та відновити стан будинку, тобто демонтувати незаконну прибудову за кошт власника помешкання.

Згідно з експертним звітом, було виявлено повну невідповідність прибудови вимогам державних будівельних норм, нормативним вимогам державних наглядових органів із забезпечення стійкості будівель, надійності їхньої експлуатації, протипожежної безпеки, екологічних, санітарно-гігієнічних правил і норм.

Також виникли ризики завдання шкоди конструктивним елементам житлового будинку в тих місцях, де звели прибудову. Стан будівлі оцінюється як непридатний до експлуатації.

Після досліджень матеріалів справи суд вирішив, що позовні вимоги “Теплого дому” обґрунтовані та підлягають задоволенню. Прибудова дійсно є небезпечною та незаконною.

“Однак доказів, що саме власник квартири, до якої здійснена прибудова, виконав самочинне будівництво, у справі немає. Немає і реакції з боку органів архбудконтролю. А приватна власність в Україні згідно з Конституцією та Римською конвенцією 1950 року є непорушною”, – йдеться у дописі.

Справа тривала понад п’ять років.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: