Зарядні для гелевих автомобільних акумуляторів обов’язково повинні мати функцію регулювання струму зарядки.
Для батарей цього типу зарядка повинна проводитися струмом на рівні десяти відсотків від загальної ємності АКБ. Перевищення показника струму може стати причиною поломки й скорочення терміну експлуатації акумуляторної батареї.
Крім того, ЗП повинен мати можливість проведення температурної компенсації. Наприклад, під час нагрівання батареї на 10С напруга повинна впасти на 0,3—0,4 В. В ідеальному випадку зарядний пристрій має робити перерви в процесі роботи самостійно, як тільки джерело живлення нагріється до певної температури. Зарядний пристрій має також працювати на декількох режимах, що дозволить забезпечити кілька етапів зарядки. Це важливо, тому що зарядку гелевих акумуляторів слід розділяти на 3 етапи. На першому заряд йде при напрузі, яка зростає. Потім акумулятор заряджається постійною напругою, при зниженні показника струму. А ось уже третій етап передбачає зарядку одночасно при мінімальній напрузі та струмі. Цей етап проводиться тільки у випадках, якщо ви збираєтеся поставити АКБ на тривале зберігання.
Можливості зарядок для гелевих батарей у цілому такі ж, як і у звичайних приладів. На полицях автомагазинів зараз можна знайти зарядки новітніх моделей, краще, якщо ви вирішите купити акумулятор в Києві, то й відразу підберіть спеціальний зарядний до нього, щоби він відповідав технічним параметрам АКБ.
Під час роботи зі стандартним ЗП, який застосовується для відновлення стартерних автомобільних батарей, важливо виконувати роботу у два етапи.
1. Підготовка до роботи — увімкнення ЗП у мережу, встановлення достатньої сили зарядного струму, який не повинен перевищувати 10% ємності батареї.
2. Етап безпосередньої підзарядки. Після того, як перший етап пройдено, ЗП припиняє процес, дозволяючи акумулятору авто трохи охолонути. Потім прилад самостійно, в автоматичному режимі, відновлює роботу, але вже зі зміненою силою струму. Тобто ЗП між такими заряджаннями за допомогою вбудованих контрольних приладів самостійно повинен оцінювати поточні параметри акумуляторної батареї, щоб у режимі реального часу контролювати необхідну силу струму. При досягненні на клемах АКБ потрібного напруги зарядка відразу ж припиняється.
Варто сказати також і про те, що зарядні пристрої автоматично відключаються після досягнення батареєю встановлених параметрів. Це і є головна відмінність проведення зарядки, яка відрізняється від свинцево-кислотних батарей. Гелеві АКБ бояться перезарядження, тому ЗП повинен мати можливість вчасно відключатися, у той час як із класичними батареями нічого особливо страшного не станеться навіть у разі сильного перезаряду.
На правах реклами