fbpx

НКРЕКП перевірить обленерго через скарги щодо недотримання графіків відключень

Суспільство 19:53, 28.12, 2022

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 27 грудня прийняла рішення провести виїзні позапланові перевірки регіональних енергетичних компаній.

Йдеться про дев’ять підприємств: АТ «Вінницяобленерго», ПРАТ «Закарпаттяобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго», АТ «Хмельницькобленерго», ПРАТ «Львівобленерго», АТ «ДТЕК Одеські електромережі», ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі», ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» та АТ «Полтаваобленерго».

Підставою для проведення перевірок стали обґрунтовані звернення побутових споживачів про недотримання операторами систем розподілу (ОСР) графіків відключень від електропостачання.

Так, до НКРЕКП надходять численні звернення споживачів електричної енергії щодо:

 • нерівномірного (несправедливого) розподілу ОСР участі споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення), зокрема споживачі вказують, що ОСР відключають певні об’єкти постійно та на тривалий час, а певні об’єкти відключають на значно менш тривалий час або взагалі не відключають;
 • неповідомлення ОСР споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема споживачі вказують на відсутність або неактуальність інформації про перерви в електропостачанні на вебсайтах операторів систем розподілу.

Прикарпаттяобленерго у списку потенційних порушників немає.

Зокрема, такі звернення надійшли щодо:

 • АТ «Вінницяобленерго» від 1 споживача;
 • ПРАТ «Закарпаттяобленерго» від 2 споживачів;
 • ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі» від 4 споживачів;
 • ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» від 2 споживачів;
 • ПРАТ «Львівобленерго» від 2 споживачів;
 • АТ «ДТЕК Одеські електромережі» від 1 споживача;
 • ВАТ «Тернопільобленерго» від 2 споживачів;
 • АТ «Хмельницькобленерго» від 1 споживача;
 • АТ «Полтаваобленерго» від 2 споживачів.

«В діях вказаних підприємств вбачаються ознаки порушення вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», Кодексу систем розподілу та недотримання Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії», – йдеться у повідомленні НКРЕКП.

НКРЕКП наголошує, що відповідно до вимог законодавства при застосуванні аварійного розвантаження ОСР не повинен допускати дискримінацію між користувачами та має забезпечувати максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.

Нагадаємо, Державна інспекція з енергетичного нагляду, НКРЕКП та правоохоронні органи провели позапланові перевірки операторів системи розподілу (ОСР) у кожній області.

Тоді найменше порушень було зафіксовано в АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: