Почнемо з того, що всі навушники влаштовані приблизно однаково. Так чи інакше вони відтворюють частотний діапазон, який сприймається людським вухом. На жаль, судити про якість звуку, спираючись лише на цей параметр, ми не можемо, оскільки на нього впливає набагато більше чинників:
- як сконструйовано навушники;
- з якого матеріалу виготовлено дифузор і за яким принципом він працює;
- якої якості дроти або версія блютуз, яку використовують бездротові навушники;
- як саме налаштований звук інженером, який розробив конкретну модель пристрою відтворення.
У цьому й криється секрет різного звучання продуктів, наприклад, від виробника QCY https://www.aks.ua/catalog/naushniki/brand/qcy.
Тепер спробуємо розібратися, як це звучить і виглядає на реальних прикладах.
Модні навушники
Над цими пристроями працюють не тільки інженери, а й маркетологи. Тому іноді на зовнішнє оздоблення і яскраві логотипи йде набагато більше бюджету, ніж на сам звук, заради чого в принципі і створюються навушники. Отже, що ж чує користувач?
По-перше, маркетологи впевнені, що на першому місці має бути гучний бас, а все інше не так важливо. Головне, щоб голосно “ухало”, саме таку картину належить побачити щасливому власникові модних навушників.
Драйвери для меломанів
Зазвичай обладнання високої якості здатні запропонувати виробники з великим досвідом роботи в цій сфері. Рекомендуємо розглянути моделi Hoco https://www.aks.ua/catalog/naushniki/brand/hoco/. У чому головна відмінність таких навушників? Це повноцінний звук, тобто користувач чує виразний бас, виразні середні частоти і прозорі верхи. Крім того, можна розібрати окремі деталі як вокалу, так і музичного супроводу. Однак “меломанський” рівень далеко не останній етап на шляху до досконалості.
Професійні навушники
Такі моделі користуються популярністю не тільки у меломанів, а й у професіоналів, наприклад звукорежисерів. Перевага висококласного обладнання полягає в тому, що воно дає змогу почути всі найдрібніші подробиці у фонограмі під час запису або зведення звуку.
Тут музична картина, що називається, максимально детальна. Чути не тільки всі партії музикантів, а й легко розібрати весь набір інструментів і ефектів, використаних під час запису. Загалом тут є все, що потрібно професіоналу для роботи, а меломану для насолоди.
Hi-End
Найголовніша фішка таких моделей у тому, що вони магнепланарні та динамічні. Принципово інша конструкція драйвера дає змогу отримати відповідний звук. Він уже не просто точний, а й особливо виразний. Усі деталі як на долоні, а слухач розуміє, що музиканти грають не просто в якомусь концертному залі, а конкретно в Royal Albert Hall, наприклад. Реалістичність музичної картини в такому разі стає буквально лякаючою. Ось на що здатне хай-енд обладнання.
Реклама