fbpx

Одне Різдво для всіх 25 грудня: цього року УГКЦ переходить на новий стиль

Суспільство 17:15, 06.02, 2023

З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят, але із збереженням чинної Пасхалії.

Рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо комплексної календарної реформи було ухвалене 1-2 лютого у Брюховичах.

Про це сьогодні в ефірі “Живого телебачення” повідомив глава УГКЦ Святослав Шевчук.

За його словами, на зустрічі, яка зібрала всіх єпископів УГКЦ України, висловився кожен владика. Попередньо кожен владика мав консультації зі своїм духовенством, ті дізнавалися думку вірян.

Календарну реформу проголошує постанова Синоду №5. Відповідно до прохань віруючих про назрілу реформу календаря, Синод вирішив, що починаючи з 1 вересня 2023 року Церква переходить на новий стиль, йдеться в цій постанові.

За Візантійською традицією, новий церковний рік починається з вересня. “Раніше починався 14 вересня, цьогоріч переходимо на новий стиль для нерухомих свят на два тижні раніше – 1 вересня”, – повідомив Блаженніший.

Це означає, що Різдво буде 25 грудня. І що змінюються дати решти нерухомих свят, зазначив він.

“Ми говорили про всі свята – освячувати воду будемо 6 січня, свято Покрови буде 1 жовтня. Мова про комплексну реформу церковного календаря, яка давно назріла”, – пояснив Блаженніший Святослав.

Це перший етап реформи, зазначив Блаженніший Святослав. Другий етап триватиме кілька років і стосуватиметься Великодних свят.

“Коли йдеться про святкування нерухомих свят, ми називаємо цей час григоріанським циклом, – пояснив Святослав Шевчук. – Нерухомі свята святкують за сонячним циклом – тому це постійні дати. Виняток у Церкві – Пасхалія, рухомі свята, пов’язані з місячним календарем”.

Блаженніший зазначив, що потрібно буде почекати кілька років, щоби відзначати Пасхалію також з усім християнським світом.

“Щоби церковний календар більше не роз’єднував українців”, – підсумував глава УГКЦ.

Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишили можливість літургійного життя за юліанським календарем до 2025 року Божого.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: