fbpx

Омбудсмен Дмитро Лубінець став на захист 8 Березня

Суспільство 20:47, 16.02, 2023
НА ФОТО: Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець виступає проти скасування святкування 8 березня Міжнародного жіночого дня в Україні. 

Нагадаймо, у Верховній Раді запропонували скасувати святкування 8 Березня, 1 Травня та 9 Травня. Головна авторка документа – єдина “свободівка” в парламенті франківка Оксана Савчук.

Омбудсман Дмитро Лубінець прокоментував зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт.

“Питання відзначення/скасування Міжнародного жіночого дня в Україні розбурхує велику кількість дискусій. А, як відомо, в дискусії народжується істина. Отож: Міжнародний жіночий день – це НЕ свято жіночності, краси, чарівності чи весни! 8 березня – це день, який покликаний привернути увагу до таких питань як ґендерна рівність, репродуктивні права, а також насильство та жорстоке поводження з жінками. Він започаткований для відзначення та популяризації досягнень жінок і аж ніяк не для того, аби підкреслювати, що жінка – берегиня домашнього вогнища чи гарна, як весна”, – вважає Лубінець.

Він зазначає, що Міжнародний жіночий день з’явився на календарях через низку робочих рухів у Північній Америці та Європі на початку XX століття, які були натхненні рухом за загальне виборче право жінок.

“Хай би там як соціалістичні рухи та комуністичні країни не намагалися замаскувати його походження лозунгами про жіночність, справжню мету його започаткування озвучували жінки на демонстраціях – це вимоги права голосу, права обіймати державні посади, рівності оплати праці, рівності юридичних прав, запобігання насильству та протидія дискримінації за ознакою статі при взятті на роботу, – пише Лубінець. – На моє переконання, парламентарям, які подали законопроєкт про скасування святкування 8 Березня в Україні, варто дослідити історію свята та усвідомити важливість його відзначення. Міжнародний жіночий день став всесвітнім святом захисту прав жінок після його ухвалення Організацією Об’єднаних Націй у 1977 році. З того часу він щорічно відзначається ООН і більшою частиною світу, до того ж святкування зосереджене на певній темі або проблемі прав жінок”.

На його переконання, відзначати 8 Березня треба. Але кожен повинен усвідомити, що цього дня варто говорити про захист прав жінок, їхнє лідерство, реалізацію та внесок у науку, освіту, медицину та інші сфери життя, про забезпечення рівності, боротьбу з усіма формами та проявами насилля.

Нагадаємо, на противагу 8 Березня законотворці пропонують відзначати “День української жінки” 25 лютого – в дату народження письменниці та громадської діячки Лесі Українки.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: