Якісні будівельні матеріали та комфортні квартири – це те, що вирізняє європейське містечко закритого типу «Опришівська слобода» серед новобудов у Франківську. Комфорт у квартирах на останніх поверхах забезпечує передовсім якісний дах – пласка покрівля, влаштована на зразок сендвіча за німецькою технологією, розповідає офіційний сайт проєкту Опришівська слобода.
Принади верхніх поверхів
Серед принад верхніх поверхів, – а вони користуються популярністю в усьому світі, – в містечку «Опришівська слобода» на першому місці особливі краєвиди. Залежно від місця розташування будинків відкриваються або простори зеленої зони понад річкою Бистрицею-Надвірнянською, або панорама Опришівців, що переходить у лего мікрорайонів із Вовчинецькими горами на обрії, або ж прекрасний краєвид на далекий Чорногірський хребет та ближчі Горгани.
Серед інших плюсів можливості жити під дахом – екологічність: що вище, то менше шкідливих вуличних вихлопів. Також добра інсоляція – верхні поверхи освітлені краще за інші. Ще відсутність сусідів – не буде сторонніх звуків, наприклад від дрельки, ніхто не затопить, скажімо, залишивши відкручений кран. І не буде комарів.
Помешкання на верхніх поверхах дає приємне відчуття відокремленості. А захищеність та комфортний мікроклімат в оселі забезпечує дах. В «Опришівській слободі» це сучасні пласкі покрівлі з внутрішніми водостоками.
На таких покрівлях не наростають бурульки і не напливають снігові карнизи – немає небезпеки для дітей і дорослих внизу.
Технології теплозбереження дахового перекриття дозволяють облаштувати помешкання без тепловтрат взимку і без потреби кондиціонування влітку. Мікроклімат у квартирах під дахом не відрізняється від квартир на нижчих поверхах.
Німецькі технології
Теперішні технології гідроізоляції дозволяють вести мову про збільшення довговічності плаского даху. Гарантований термін служби такого покриття – понад пів століття.
У звичних нам багатоповерхівках-«хрущовках» пласкі дахи – це плити перекриття із настеленим руберойдом. Багато хто пам’ятає, як якихось 20 років тому у дворах розігрівали смоляні розчини і піднімали їх лебідками нагору, щоби просмолити ненадійні шви. Капремонти таких дахів із заміною водозахисного покриття мусили робити що п’ять-сім років.
Сучасний плаский дах – це «сендвіч», багатошаровий настил, в якому використовується спеціальна гідроізоляційна мембрана. Такий дах проти плаского даху «хрущовки» – як сучасне німецьке авто люкс-класу супроти совкового «запорожця».
Лідером із влаштування пласких дахів на українському будівельному ринку є львівська фірма «ТЕРРАПРОФ» – партнер компанії «Ярковиця» у будівництві «Опришівської слободи».
«ТЕРРАПРОФ» першою 17 років тому привезла в Західну Україну німецьку технологію монтажу пласких покрівель. На сьогодні це лідер із влаштування такого типу дахів у найкращих мікрорайонах Львова, Тернополя та Івано-Франківська.
Важливо, що всі дахи залишаються на гарантійному обслуговуванні фірми впродовж 10 років. За час роботи «ТЕРРАПРОФ» потреби робити гарантійний ремонт на об’єктах не виникало.
Переконливий «сендвіч»
Як влаштовують «покрівельний пиріг», пояснює керівник «ТЕРРАПРОФ» Олег Лужецький.
Квартира перекривається панеллю перекриття – залізобетонною конструкцією заввишки 25 см. Про ній робиться стяжка – на 15 см з ухилом до 1,5 см. По ній укладають пароізоляційну плівку, яка відсікає випари з житлових приміщень до утеплювача. Настилають утеплювач – пінополістирол, 15 см. По ньому викладають екструдований пінополістирол завтовшки 5 см, що ще підсилює теплозбереження і водостійкість утеплювача. А також забезпечує несучу здатність покрівлі. Поверх вистелюють німецьку мембрану «Ізоліт».
Сама мембрана «Ізоліт» має 20-літню гарантію від виробника. Її властивості – висока міцність у широкому діапазоні температур, хімічна й біологічна стійкість, високі протипожежні характеристики. «За рахунок армованої сітки мембрани досягають міцності, а додавання пластифікаторів надає матеріалу еластичності, – зазначає спеціаліст. – У покрівельному «сендвічі» мембрана – фактично головний елемент, який забезпечує цілісність покрівлі та гідроізоляцію. Після зварювання полотнищ утворює суцільне покриття, без стиків і швів, які могли би пропускати воду».
Поверх мембани йде захисна плівка, вона ж є основою фільтруючого шару. На неї насипають 5 см гравію. Гравій, по-перше, відбиває ультрафіолет і перешкоджає надмірному нагріванню даху. По-друге, захищає основну мембрану від механічного впливу при експлуатації покрівлі.
Загальна висота «сендвіча» плаского даху – понад 60 см. Цього достатньо для захисту, надійності і комфорту – стійкого мікроклімату у квартирах під ним.
Більше про особливості закритого містечка європейського типу «Опришівська слобода» – на сайті проекту. Як будується мікрорайон – дивіться у фейсбуці.
Партнерська публікація