Чи можна водночас купити квартиру і зберегти гроші? Можна примножити, якщо це квартира у франківському містечку “Опришівська слобода”.
Квартири дорожчають
У 2020 році вартість житлової нерухомості зросла. Здебільшого завдяки попиту. Попит за підсумками року розподілився 60% на 40% – на користь первинного ринку, констатують девелопери.
Перерозподіл попиту в бік “первинки” можна вважати результатом карантину, оскільки він змінив стиль життя і запити покупців. Більшість угод проводилася в будинках максимального рівня готовності та в проєктах, де вже зведено кілька черг.
Містечко “Опришівська слобода” в травні розпочало продаж квартир останньої, третьої, черги. На цей час зведено і викінчується близько 70% мікрорайону на перетині вулиць Коновальця – Блавацького. Завершення робіт – до кінця наступного року. Зводить “Опришівську слободу” будівельна компанія “Ярковиця” – забудовник з надійною репутацією, чиї житлові комплекси здаються вчасно вже два десятки років.
Також на території всього комплексу тривають електромонтажні роботи й роботи з влаштування системи водовідведення. Подивитися можна на сторінці проєкту у facebook.
Квартири продовжать дорожчати, впевнені експерти. Вони одностайні в тому, що житло додать у вартості за рік, хоч і називають різні цифри – від 10% до 15%.
«Ринок житлової нерухомості в 2021 році однозначно зростатиме. Наступні вісім років, за всіма глобальними прогнозами, будуть циклом загальносвітового економічного зростання. Нерухомість і земля за три-п’ять років подорожчають на десятки відсотків», – ділиться висновками відомий аналітик, викладач макроекономіки бізнес-школи “МІМ”, керуючий партнер і старший економіст “Ukraine Economic Outlook” Михайло Кухар.
Зважаючи на теперішню ситуацію на фінансовому ринку України, багато хто замислюється над надійністю зберігання заощаджень у євро і доларах під тиском динамічного розвитку криптовалют. Експерти сходяться на тому, що квартира наразі – гарна альтернатива депозитам і противага непривабливим умовам нечисленних пенсійних фондів.
Фінансові підстави інвестувати
Михайло Кухар звертає увагу потенційних покупців житла на співвідношення заробітної плати і цін на нерухомість. Якщо брати до уваги зростання заробітку в доларовому еквіваленті, то саме зараз маємо ситуацію, коли купувати житло вигідно.
За даними Незалежної групи макроекономічного аналізу та прогнозування “Ukraine Economic Outlook”, на кінець квітня середня зарплата в Україні сягнула 13,26 тис. гривень, або 476 дол. Реальний річний дохід в 2020 році виріс, його зростання продовжується в 2021 році.
“Ми прогнозуємо ріст офіційних зарплат на кінець 2021 року по Україні до $605 та до $908 в столиці”, – зазначив Кухар.
Нагадаємо, за планами Мінфіну, що зафіксовано в Держбюджеті-2021, мінімальна заробітна плата зросте до 6,5 тис. гривень з 1 грудня.
Вартість квадратного метра житла в “Опришівській слободі” дозволяє розрахувати придбання з розтермінуванням і платежі в межах середньої заробітної плати. У відділі продажу враховують побажання і можливості майбутніх мешканців.
Проконсультуватися можна у менеджерів: 095 77 88 009, 067 77 88 009.
Обрати якість життя
За час карантину українці остаточно переконалися, що поняття якості житла виходить за межі якісних будматеріалів, теплих вікон і стін, надійного даху і навіть планування. Важливо, що в комплексі дає своїм господарям нова квартира.
Тепер покупець набагато вимогливіший до об’єкта, особливо до його інфраструктури, зазначає керівник проєкту “Опришівська слобода”, представник компанії “Ярковиця” Ярослав Яцишин.
Більшого значення набула наявність дитячих та освітніх установ поруч, зручних транспортних сполучень. “Коронавірусна” ізоляція підігріла інтерес новоселів до терас, наявності водночас і просторих лоджій, і балконів у квартирах або еркерів. Набирає популярності формат “місто в місті”, де основний акцент робиться на пішохідні і зелені зони, розвинену інфраструктуру житлового комплексу з дитячими і спортивними майданчиками, відкритими просторами, пішохідними зонами. Посилився запит на організацію громадських територій у самих житлових комплексах: прогулянкові зони, площі, фонтани, велодоріжки, різноманітні зони дозвілля тощо. Все це передбачено у закритому містечку європейського типу “Опришівська слобода”.
Ще одна тенденція 2020 року – в трійці найпопулярніших за результатами пошуку були новобудови із закритим типом проживання. Цей тренд виник з боку покупців, які хочуть убезпечити себе і свою сім’ю та пом’якшити вимоги соціальної ізоляції у зв’язку з пандемією. Відтак ці квартири мають додатковий потенціал до здорожчання.
Мікрорайон “Опришівська слобода” будують з урахуванням досвіду першого в Івано-Франківську містечка закритого типу “Калинова слобода”: передбачена цілодобова охорона із відеонаглядом та можливість вільно користуватися всією внутрішньою інфраструктурою. Наприклад, у “Калиновій слободі” на різноцільових спортивних майданчиках щотижня проводять турніри та змагання мешканців, які об’єднуються в команди, – з футболу, волейболу, баскетболу, тенісу тощо. Існує навіть попередній запис. Дітей також організовують на спортивні свята чи інше спільне дозвілля у просторах дворів. Увесь позитивний досвід і напрацювання «Калинової» отримали застосування і розвиток в «Опришівській слободі».
Більше про ЖК “Опришівська Слобода” – на сайті проєкту.