Для покращення процесу навчання дітей у дитячих садочках використовують різноманітні дидактичні матеріали. Вони допомагають простіше засвоювати знання та навчатися у формі гри. При виборі дидактичних матеріалів враховують наочність та вікові особливості дітей.
Роздатковий матеріал
Роздатковий матеріал для ДНЗ найчастіше використовують, щоб зацікавити юних учнів та зробити процес навчання захопливим. Він дає можливість організувати самостійну діяльність дітей, у процесі якої з’являються необхідні навички та вміння.
В якості роздаткових матеріалів для дітей дошкільного віку використовують:
- дрібні предмети, які можуть бути об’ємними чи площинними, відрізнятися розміром, кольором, формою та матеріалом, з якого виготовлені;
- кольорові палички, які допомагають навчитисz рахувати;
- картки із зображенням побутових предметів, геометричних фігур, тварин, музичних інструментів, рослин;
- набори різноманітних геометричних фігур;
- таблиці та моделі.
Для найменших учнів ДНЗ можна використовувати незвичайний роздатковий матеріал з різними вкладками, зі шнурівкою, у формі віяла. Предмети для покращення навчального процесу у такому цікавому форматі точно захоплять маленьких дітей та дадуть можливість зрозуміти більше нової інформації.
Учням має бути комфортно працювати з роздатковими матеріалами на столі, тому вони повинні мати оптимальний розмір. Діти не мають заважати один одному навіть тоді, коли сидять поруч.
Демонстраційні матеріали
Демонстраційні матеріали підходять для пояснення різних дій та процесів вихователем. Найчастіше в дошкільних навчальних закладах використовують:
- геометричні фігури;
- полотна для розкладання на них різноманітних зображень: фруктів, тварин, рослин;
- картки з цифрами та знаками математичних дій.
Деякі демонстраційні матеріали є частиною стандартного обладнання кімнат для навчання. До них відносяться:
- звичайні та магнітні дошки;
- настінний годинник;
- рахівниці;
- фланелеграф.
Демонстраційний матеріал призначається для показу групі дітей, тому його розмір більше за роздатковий. Його має добре бути видно одразу усім учням.
Розподіл дидактичного матеріалу для ДНЗ на демонстраційний та роздатковий є досить умовним. Одні й ті самі предмети можуть використовуватися і для демонстрації, і для практичних занять. Важливо, щоб матеріал викликав у дітей зацікавленість.
на правах реклами