Компресори ‒ це спеціальне обладнання, яке використовується для подачі повітря або будь-якого іншого робочого середовища для подачі під тиском на пневматичний інструмент. Ці пристрої дуже розповсюджені на промислових об’єктах, оскільки використовуються в різних сферах діяльності.
Для того щоб компресор зміг прослужити вам якомога довше, потрібно потурбуватися про його регулярне сервісне обслуговування, за допомогою якого можливі несправності можна було б виявити наперед та успішно виправити їх.
На сайті компанії Dalgakiran ви можете замовити якісний ремонт та техобслуговування власного компресорного обладнання за оптимальною вартістю.
Різновиди й цілі ТО компресорів
Сервісне обслуговування компресорів проводиться задля кількох основних цілей, до яких варто віднести:
- зменшення ризику виявлення несправностей та поломок, які можуть сильно вплинути в майбутньому на ефективність обладнання;
- підтримка належних технічних характеристик на потрібному рівні задля ефективності робочого процесу;
- підтримка рівня безпеки при роботі з компресорами різного виду;
- збільшення терміну використання компресора для економії на його можливому ремонті та заміні.
Таким, чином своєчасне сервісне обслуговування компресорів дозволяє розраховувати на зменшення потенційних витрат на капітальний ремонт цього обладнання ‒ заміну деталей, вузлів тощо.
Також варто зазначити, що сервісне обслуговування може серйозно відрізнятися за характером дій та рівнем втручання в роботу компресорного обладнання.
Діагностика компресорів буває таких основних різновидів:
- первинна;
- повторна;
- капітальна.
Первинна діагностика компресорів
Первинне сервісне обслуговування також часто називається нульовим ремонтом. В основному воно проводиться задля того, щоб перевірити основні вузли компресора на наявність яких-небудь несправностей. Якщо такі виявили, то їх варто виправити ще на ранньому етапі, таким чином значно збільшивши можливий термін роботи пристрою та попередивши ремонт на більш серйозному рівні.
Завдяки первинному технічному обслуговуванню майстри можуть виявити можливі відхилення від роботи, які в майбутньому 100% привели б до вельми неприємних наслідків. Нульове ТО проводиться в основному кожні 5 сотень годин роботи компресора.
Повторна діагностика компресорів
Якщо нульове сервісне обслуговування компресорів не завжди потребує виключення пристрою з роботи, то при повторній перевірці обладнання необхідно обов’язково вимкнути. Подібна діагностика передбачає виявлення та ремонт критичних несправностей, які могли б нести ризик непланової зупинки роботи пристрою під час процесу виробництва. Вузли та деталі ретельно перевіряються на наявність несправностей.
Повторне ТО потрібно провести кожні 2000 годин роботи пристрою. Найчастіше цей різновид ремонту передбачає:
- заміну змінних елементів пристрою ‒ фільтрів, масла та сальників;
- перевірку ремінного приводу та заміну ременів на нові за необхідності;
- перевірку та ремонт (також за необхідності) системи клапанів.
Як бачите, повторне обслуговування компресорів вже більше схоже на звичайний ремонт. За такий термін роботи пристрої могли накопчиити в собі солідну кількість несправностей та нести великий ризик позапланової зупинки із серйозними наслідками для виробництва.
Капітальний ремонт компресорів
Обслуговування в сервісі також передбачає капітальний ремонт. Такий вид ТО відбувається в тому випадку, якщо обладнання вже вийшло з робочого стану через серйозні неполадки та поломки.
Капітальний ремонт компресора передбачає повну зупинку пристрою, а також його розбір на окремі вузли та деталі. Їх детально чистять, ремонтують або за необхідності замінюють, після чого заново збирають пристрій.
Експлуатація компресорів має бути правильна. Тільки так ви зможете розраховувати на максимальний термін дії пристрою без неприємних ситуацій.
На правах реклами