fbpx

На Прикарпатті оздоровлення пройдуть 600 бійців

Суспільство 12:11, 05.08, 2020

В Україні продовжують впроваджувати програми реабілітації демобілізованих бійців. Санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація, програми, що стосуються закупівлі житла та соціально-професійної адаптації – такі чотири державні програми для оздоровлення вояків нині діють на Прикарпатті.

Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківській області Володимир Веркалець розповідає, що попри карантинні обмеження, програми діючі та профінансовані в повному обсязі, йдеться у сюжеті на ОТБ «Галичина».

“У 2020 році наша область отримала на санаторно-курортне лікування 4 мільйони 650 тисяч гривень. На психологічну реабілітацію – 1 млн 700 тис, соціально-професійну – 650 тис грн. Також очікуємо кошти з державного бюджету для придбання житла по чотирьох постановах. Для осіб з інвалідністю та родин загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю учасників бойових дій на території інших держав, учасників Революції Гідності і учасників бойових дій”, – говорить представник Міністерства у справах ветеранів.

Відтак, Володимир Веркалець закликає ветеранів не зволікати, а звертатись в місцеві органи соцзахисту для того, щоб отримати свою путівку. Сума, яку виділили з держбюджету на таку допомогу бійцям цьогоріч більша, аніж в 2019.

“Вона складає на 18 днів майже 12 тисяч гривень і майже 14 тисяч гривень на 21 день. Тому ще раз запрошуємо всіх учасників бойових дій оздоровитись. Впродовж серпня місяця будемо проводити моніторинг ситуації для того, щоб, якщо ми бачитимемо, що є загроза того, що не використаємо бюджетні кошти, то проситимемо Міністерство у справах ветеранів, щоб вони перекидали їх на інші програми. А саме на закупівлю житла”, – відзначає Веркалець.

Єдина проблема, яка виникає зараз – це те, що бійці хочуть оздоровлюватись разом зі своїми сім’ями, а такої можливості держпосадовці не надали. В Міністерстві у справах ветеранів вважають, що реабілітація рідних є також необхідною, як і оздоровлення учасників бойових дій.

“Дружини і діти, які залишались тут, вони також перенесли психологічну травму, очікуючи свого чоловіка чи батька додому. Їм потрібно надати послуги реабілітації. Тому ми щиро віримо у те, що до нас дослухаються. Територіальні управління з усієї України написали листа. Це проблема не тільки в Івано-Франківській області. Хочеться, щоб вони оздоровлялись спільно”, – говорить Володимир Веркалець.

8012 учасників бойових дій, інвалідів внаслідок війни та родичів загиблих на обліку в Івано-Франківській області. Оздоровитись за державний кошт мають нагоду більше 600 з них.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: