fbpx

Панелі з гіпсокартону – переваги, види, застосування

Суспільство 10:31, 16.10, 2019

Панелі гіпсокартону – найпопулярніший матеріал, який використовують переважно для чорнової обробки стін і стелі. Він має незаперечні плюси в порівнянні з простою шпаклівкою і штукатуркою. Пояснюється це присутністю у матеріалу особливих якостей, які і будуть розглянуті. Крім того, гіпсокартон – виріб універсальний, його можна застосовувати в різних випадках.

Панелі з гіпсокартону – переваги, види, застосування 1

Основні переваги гіпсокартону

Хоча гіпсокартон є виробом недорогим, він не позбавлений значних переваг. Для його виготовлення використовують два листи щільного картону, якими буквально облямовують гіпсовий прошарок. Така найпростіша технологія дозволяє отримати матеріал з вираженою екологічною безпекою, простою технологією обробки, невеликою вагою і високою міцністю.

Панелі з гіпсокартону – переваги, види, застосування 2

Яким буває гіпсокартон

Гіпсокартон дозволяє вирішувати різні ремонтні завдання: від чорнового вирівнювання поверхонь до створення складних декоративних конструкцій. І це багато в чому пояснюється існуванням декількох основних видів сировини. Наприклад, товщина і розміри гіпсокартону для стін більша, ніж арочного, щоб лист був міцнішим і надійнішим.

  1. Найчастіше в ремонті використовують гіпсокартон звичайний, який не має особливих практичних переваг. Це недорого, з нього можна зібрати чорнову обробку стін або стелі, міжкімнатну перегородку.
  2. Інший вид гіпсокартону – вологостійкий. Його застосовують в приміщенні з підвищеною вологістю. Наприклад, на кухні.
  3. Ще користуються популярністю гіпсокартонні панелі вогнестійкого типу. Цей виріб не горить, значить, підходить для застосування поряд з джерелом полум’я.
  4. Особливий різновид гіпсокартону – акустичний. Від інших варіантів він відрізняється високою звукоізоляцією.
  5. І, нарешті, можна використовувати так званий архітектурний гіпсокартон. Це виріб, що володіє підвищеною гнучкістю і підходить для створення криволінійних конструкцій.

В яких випадках застосовують гіпсокартон

За допомогою цього матеріалу можна вирішувати різні завдання. У більшості випадків до гіпсокартону звертаються, щоб створити рівну і надійну поверхню під монтаж оздоблювальних матеріалів. Ним можна обшити і стіни, і стелю. У рідкісних випадках гіпсокартон укладають на підлогу. Наприклад, на лоджії. З гіпсокартону виконують вставки для натяжної стелі, з нього збирають підвісні стельові конструкції. Він доречний, коли потрібно обшити декоративну арку або колону.

Тепер, з огляду на реальні можливості гіпсокартону, власник завжди зможе скористатися ним правильно.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: