fbpx

Паркомісця для кожної квартири плюс гостьові парковки: як "Опришівська слобода" впорядкувала рух

Суспільство 11:25, 05.08, 2021

Серед особливостей нового містечка “Опришівська слобода”, яке завершують будувати в Івано-Франківську, – організація руху транспорту і влаштування парковок. Нові рішення враховують інтереси всіх мешканців і гостей мікрорайону, повідомляє офіційний сайт містечка.

Зважаючи на кількість машин, що зростає, оптимальні схеми руху та паркування у Франківську – проблема, що вже тривалий час хвилює не тільки автомобілістів. Містяни скаржаться на порушення правил – на авто, залишені на тротуарах і газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у зелених зонах прибудинкових територій. Нарікають на облаштування паркування у невстановлених місцях, через що перекриваються під’їзди до будинків. Це не тільки створює незручності мешканцям, це часто перешкоджає спеціальній техніці – “швидким”, пожежникам та поліції – в екстрених та критичних ситуаціях.

Всім відомо, що паркування автотранспорту безпосередньо під вікнами будинків негативно впливає на органи дихання. Особливо не рекомендують такі двори і мікрорайони родинам із маленькими дітьми.

Закрите містечко “Опришівська слобода” на перетині Коновальця – Блавацького зводиться за новими будівельними нормами. Вони передбачають здорову і безпечну організацію простору всередині мікрорайону. Зокрема, обмеження щільності забудови та впорядкування паркувань.

Нові норми забороняють проєктувати паркування на тротуарах і дорогах. Постійні та тимчасові (гостьові) паркомісця мають розташовуватися з боку вулиць чи проїздів. В’їзд всередину кварталу дозволяється лише автомобілям спецтехніки. Також у нових ДБН удосконалене проєктування внутрішньодворових територій – довкола багатоповерхових будинків необхідно передбачати проїзди з усіх сторін. Саме так спланований і буде організований транспортний рух всередині містечка “Опришівська слобода”.

В контексті здорового простору важливо, що “Опришівська слобода” непроїзна для транспорту. У зелених зонах містечка, а це сади і невеличкі сквери, взагалі не буде автомобілів. Вперше у Франківську для руху авто в мікрорайоні влаштували об’їзну і таким чином виокремили пішохідну зелену зону.

Практика будівництва вільних від машин кварталів є розповсюдженою у багатьох країнах Європи та світу, зокрема в Австрії, Німеччині, Фінляндії. Водночас при будівництві повинно бути передбачено достатньо паркомісць. Уряд Німеччини, наприклад, обумовив жорсткі штрафи за незбудовані машиномісця при зведенні багатоквартирних будинків. “Ми орієнтуємося на кращі європейські практики у житловому будівництві”, – підкреслює координатор проєкту “Опришівська слобода”, представник будівельної компанії “Ярковиця” Ярослав Яцишин.

Для зручності мешканців в “Опришівській слободі” передбачили внутрішньобудинкові гаражі та винесені паркувальні майданчики. Містечко сплановане так, що забезпечує в середньому 1,5 паркомісця на одну квартиру.

Фактично мікрорайон надає безкоштовні паркомісця для кожної квартири плюс гостьові парковки з розрахунку 15 паркомісць на кожні 10 квартир.

“Транспортні рішення, втілені компанією “Ярковиця” у містечку “Опришівська слобода”, – в інтересах усіх його мешканців. Ми будуємо продуманий і зручний простір для життя, який забезпечить комфорт і здоровий мікроклімат”, – підкреслює Ярослав Яцишин.

Нагадаємо, стартував продаж квартир третьої, останньої, черги в європейському містечку закритого типу “Опришівська слобода”

Містечко в усій красі з висоти пташиного польоту можна побачити у фейсбуці.

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: