fbpx

Франківський ПДХШ отримав 25 000 євро на допомогу вимушеним переселенцям

Суспільство 16:49, 19.01, 2023

Грант 25 000 євро від міжнародного об’єднання Oxfam отримав Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь у Франківську для продовження допомоги постраждалим від війни та вимушеним переселенцям.

Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь – єдиний на Прикарпатті, чия волонтерська допомога ВПО була підтримана грантом Oxfam (Великобританія). Міжнародне об’єднання надає грантові кошти малому бізнесу, який в різний спосіб допомагає подолати гуманітарну кризу, пов’язану з війною.

Вчора відбулася зустріч керівництва ПДХШ медичного центру «БРАСС» із представником міжнародного об’єднання Oxfam та Банку Львів, який є розпорядником грантових коштів у Західній Україні та працює в цьому напрямку у Закарпатській, Тернопільській, Львівській, Луцькій та Івано-Франківській областях. Ідея ініціативи – надати кошти компаніям, щоб вони надалі допомагали потребуючим людям і продовжували волонтерську діяльність.

Франківський ПДХШ отримав 25 000 євро на допомогу вимушеним переселенцям 1

На Франківщині грантодавці розглянули заявки 15 кандидатів. Основні критерії, які враховувала міжнародна організація та банківська установа при прийнятті рішення про видачу грантових коштів, – це робота від початку повномасштабного вторгнення, кількість наданої допомоги та прямий зв’язок із людьми, які її отримують.

«Нашу команду найбільше вразило те, що в ПДХШ фахівці безкоштовно надають медичну та психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам. А ще заклад має великий досвід співпраці з іншими міжнародними організаціями – це теж вагомий критері’, який ми врахували», – каже представник Банку Львів Світлана Магас.

Представник Oхfam Алан Кергот під час перевірки, яку допомогу надає заклад, побачив роботу поліклініки в Івано-Франківську та оцінив роботу кожного медика.

КУРСу британець розповів, що відчув “дух справжніх лікарів”, які своєю місією бачать допомогу людям. Кергот відзначив унікальний досвід України, коли приватний бізнес в умовах війни стає волонтерською командою. Саме такі команди отримали міжнародну підтримку на продовження діяльності.

За словами директора хірургічного шпиталю Станіслава Онищука, грантові кошти будуть використані на медичну та психологічну допомогу вимушеним переселенцям та забезпечення їхніх потреб першої необхідності.

“Ми продовжимо благодійну діяльність і надалі лікуватимемо людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, – зазначив він. – Завдяки грантовим коштам ще більша кількість внутрішньо переміщених осіб зможе безоплатно отримувати медичну та психологічну допомогу в нашій поліклініці”.

Поліклініка Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю створена медичним центром «БРАСС» в Івано-Франківську на початку війни з метою безоплатного лікування внутрішньо переміщених осіб. За 2022 рік в поліклініці безкоштовно отримали фахову допомогу медиків 2507 пацієнтів – переселенців з різних міст України.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: