fbpx

Переваги й недоліки розсувних дверей

Суспільство 21:53, 09.09, 2021

Рішення про встановлення міжкімнатних розсувних дверей необхідно приймати, зваживши всі переваги і недоліки цієї конструкції. У деяких випадках планування кімнат виконане так, що у господаря не залишається вибору в монтажі дверей іншого виконання. Розглянемо особливості та ключові якості розсувних моделей, а також порівняємо з орними аналогами.

Переваги й недоліки розсувних дверей 1

Різновиди та принцип роботи

Класичні двері-купе міжкімнатні мають наступний вигляд: полотно з масиву дерева або шпону на роликах встановлюється на направляючі рейки стелі та підлоги. Стулка вільно переміщається уздовж стіни до клацання (фіксації) в крайньому відкритому чи закритому положенні. Якісна конструкція в разі наявності стійкої міжкімнатної стіни може кріпитися на одну верхню рейку.

Відкрита стулка зсувається до стіни (купе) або заїжджає в отвір стіни (пенал). Таке виконання дорожче в установці та складніше в реалізації. Однак “пенал” частково або повністю приховує стулку, дозволяючи візуально розділити кімнати на несполучувані приміщення, органічно вписуючись у дизайн квартири.

Третім популярним різновидом міжкімнатних дверей є “гармошка”. На відміну від купе, вона складається з декількох зчленованих між собою сегментів, один із яких закріплений до стіни. При відкритті стулка складається пакетом і зсувається до краю (звідси така назва). Як правило, двері-гармошка мають складний механізм із численних роликів і гнучких елементів, тому її небажано встановлювати в широких отворах.

Двері різного виконання високої якості ви зможете замовити на сайті https://terminus.ua. Фабрика TERMINUS виробляє екологічно чисту продукцію з природних матеріалів, виготовлену на європейському обладнанні за передовими технологіями.

Переваги розсувних дверей

Двері складного, розсувного, касетного, каскадного й інших типів виконання мають вагомі переваги перед звичайними орними аналогами.

  • Економія місця. Головним козирем розсувного механізму є економія простору. Однак і багатостулкові двері моделі купе не вимагають для установки великої товщини міжкімнатних стін, оскільки на рухомі панелі не докладається велике навантаження. Касетний (пенальний) варіант максимально економить місце в кімнаті, дозволяючи повністю приховати стулку.

  • Безпека в експлуатації. Розсувні двері менш травмонебезпечні, ніж орні. У дверного отвору відсутній поріг, який часто зачіпають мешканці, а якщо випадково відкриється стулка, вона не буде “загрожувати” гострими кутами торця та фурнітури.

  • Відповідність дизайну. З розсувними дверима господар може реалізувати найсміливіші рішення в інтер’єрі. Міжкімнатні двері з двох половинок, мозаїчне скло по всій площі, стулки з елементами панно, стильна багатосекційна конструкція значних розмірів і різних кольорів – все це стає можливим.

Істотні недоліки

У кожної медалі є дві сторони, тому за витонченість, комфорт і легкість в експлуатації доводиться платити деякими характеристиками.

  • Мала надійність. Лише преміумні розсувні двері можуть похвалитися безвідмовністю роботи роликового механізму та міцним кріпленням його елементів на довгі роки. Низькобюджетні аналоги страждають не тільки на слабкі рухомі елементи, але й на низьку якість МДФ-листів. Це знижує кількість циклів відкриття без обслуговування і ремонту.

  • Висока ціна. Орні моделі завжди дешевше розсувних рішень із дорогим механізмом. Сам монтаж складніший, адже замість звичайної установки короба дверного отвору та петель майстру доведеться кріпити одну або дві рейки на підлозі та стелі, підганяти ролики та враховувати кривизну стін. Касетна система потребує ще більших коштів: потрібно проробляти внутрішню нішу в стіні (або зовсім переробляти її).

  • Відсутність тепло- і шумоізоляції. Роз’єднане розсувними дверима приміщення не огороджене від проникнення сторонніх запахів, звуків, холоду з сусідньої кімнати. Це обумовлено малою товщиною панелей та зазорами між підлогою та всередині самого механізму.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: