fbpx

Під Говерлою встановили сонячну панель - можна зарядити телефони

Суспільство 13:04, 25.06, 2023

По дорозі до Говерли у туристичному притулку волонтери встановили сонячну панель із обладнанням, яке дозволяє заряджати гаджети.

У притулку під Говерлою встановили сонячну панель

Про це розповіла альпіністка і волонтерка Аліна Косовська.

“Ми встановили в екопункті під Говерлою невеличку сонячну панель. Вона може підзарядити гаджети мандрівників. Також лишили кабелі з різними роз’ємами для зарядки, але про всяк випадок краще мати свій. Більш потужна панель з акумулятором великої ємності знаходиться в двох кілометрах від екопункту, в двоповерховому притулку КБЗ на перемичці”, – повідомила Аліна Косовська.

Під Говерлою встановили сонячну панель - можна зарядити телефони 1

За її словами, зарядка під Говерлою – це експериментальна система, яка працює в тестовому режимі. Є декілька технічних питань до самого обладнання, але більше – вічна проблема з відповідальним ставленням мандрівників.

“Якщо ідея приживеться, ми готові взятись за встановлення таких комплектів в туристичних притулках на різних локаціях”, – зазначила вона.

Волонтерка звертається до туристів: “Наразі будемо вдячні за відгуки користувачів – чи працювала зарядка за різних метеоумов, наскільки швидко вдавалось зарядити гаджети тощо. Надсилати фідбек можна в спільноту проєкту #волонтерські_мандрівки в телеграм https://t.me/volunteers_travel або мені особисто в будь-які месенджери”.

Під Говерлою встановили сонячну панель - можна зарядити телефони 2

Аліна каже, що міркує над кількома хатинками в Горганах, де можна було б зробити аналогічні джерела живлення.

“Якщо буде фінансовий ресурс і погодження з місцевою спільнотою волонтерів, зможемо зібрати їх в липні цього року. Орієнтовна вартість одного комплекту – від 5000 до 7000 грн залежно від потужності. Пропозиція, як завжди: давайте скинемось копієчкою, щоб потім безкоштовно користуватись електрикою в високогір’ї і не хвилюватись за розряджені телефони”, – закликала альпіністську і туристичну спільноту волонтерка.

Також волонтери встановили сонячну панель із зарядкою у гірському притулку між Петросом і Говерлою.

Під Говерлою встановили сонячну панель - можна зарядити телефони 3

Монобанка “На гірські притулки”

💳5375 4112 0673 0520

Приват 4149605466527470

LiqPay https://zorinadii.org.ua/eco-dopomoga/

PayPal kosovskauatravel@gmail.com

🤝 Дякуємо Ramina Dadasheva і Association Lyon-Ukraine за безкоштовно наданий комплект сонячної зарядки для екопункту під Говерлою

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: