fbpx

Підстанцію, яку встановлюють на площі Міцкевича у Франківську, розмалюють художники-муралісти

Суспільство 20:45, 25.09, 2019

У центрі Івано-Франківська прикарпатські енергетики почали будівництво ще однієї сучасної розвантажувальної підстанції, яка не лише покращить електропостачання, а й стане новим артоб’єктом міста. Фасад підстанції розмалює відоме подружжя художників – Марта та Юрій Пітчуки.

Будівництво нової розвантажувальної підстанції 10/0,4 кВ зумовлене браком енергетичної потужності центральної частини міста, інформує пресслужба обленерго.

«Івано-Франківськ активно розвивається та розбудовується, а кабельні мережі та підстанції центру збудовані ще в 30-х роках і давно вичерпали свій ресурс, – розповідає заступник технічного директора АТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Бондаренко. – Нова підстанція дозволить розвантажити існуючі мережі, що дасть змогу покращити електропостачання та зменшити ймовірність аварійних вимкнень електричної енергії споживачам. Крім того, підстанція дозволить збільшити резервну потужність і виконати нові приєднання, що дасть поштовх розвитку бізнесу в середмісті. Підстанція буде збудована з врахуванням європейського досвіду, а її форма та вигляд не контрастуватиме з архітектурою міста».

Підстанцію встановлюють у парку на площі Міцкевича, зі сторони обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. В АТ «Прикарпаттяобленерго» обіцяють, що роботи зі встановлення підстанції будуть тривати не більш як два тижні і на час проведення цих робіт знеструмлень для споживачів району не буде. В нагороду за тимчасові незручності під час її будівництва нова підстанція допоможе забезпечити якісним електропостачанням район вулиць Михайла Грушевського, Лесі Українки, Сотника Мартинця, Крушельницької, Дмитра Вітовського, Труша, Леся Курбаса, площі Міцкевича та площі Ринок.

Розміщення розвантажувальної підстанції вибирали спільно з міською владою, спеціалістами департаменту містобудування та культурної спадщини міста та департаменту комунальних ресурсів в рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного минулого року. Щоб енергооб’єкт органічно вписувався у міський антураж, підстанція буде округлої форми. Що саме буде зображено на її фасаді, поки що є таємницею. Для її розпису АТ «Прикарпаттяобленерго» запросило франківського художника-мураліста Юрія Пітчука, відомого своїми муралами по усій Україні, та художницю Марту Пітчук, картини якої не перший рік підкорюють мистецький простір.

Артпідстанція є другим мистецьким об’єктом середмістя, створеним енергетиками спільно з подружжям Пітчуків. Першою була підстанція в сквері Руської Трійці. У центральній частині міста є гостра потреба у ще трьох таких підстанціях, тож енергетики планують встановлювати їх у майбутньому. Проте в обленерго зазначають, що для розпису кожної запрошуватимуть професійних художників, тому кожна із них буде мистецьким шедевром та стане красивою фотолокацією для мешканців та гостей Івано-Франківська.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: