fbpx

Вітенко перевірить, чи є порушення з будівництвом семиповерхівки у дворі на Південному Бульварі

Суспільство 11:27, 17.09, 2019

Із учасниками пікету, які вийшли проти забудови двору на Південному Бульварі, зустрівся заступник міського голови Франківська Микола Вітенко.

Окрім Миколи Вітенка, з людьми, які вранці пікетували міську раду, спілкувалися представники забудовника та керівники служб, які мають стосунок до будівництва в місті.

З’ясувалося, що замовником будівництва є фірма Uteam development. Дозвіл на будівництво багатоквартирного житлового будинку видано у червні цього року.

Орест Кошик, начальник управління архітектури і містобудівної діяльності, повідомив, що сесією міськради був затверджений план реконструкції старої котельні під багатоквартирний житловий семиповерховий будинок.

Мешканці наполягають, що будівництво ще одного будинку в дворі поміж іншими житловими багатоповерхівками суперечить містобудівним нормам. Крім того, будівництво, на думку мешканців, відбувається дуже близько до газопровідної труби, що несе ризики.

Олег Гладун, представник забудовника, повідомив, що план забудови відповідає законодавству і погоджений з громадою. Він нагадав, що представники компанії зустрічалися з людьми протягом двох років. Частина мешканців підтримала проєкт, дехто справді був проти.

Мешканці також нарікали на безлад у дворі: на території, де гуляють діти, розкидані будівельні матеріали. “Якщо хтось травмується, хто буде відповідати?” – цікавився один із тамтешніх мешканців Володимир Чижик.

Вітенко перевірить, чи є порушення з будівництвом семиповерхівки у дворі на Південному Бульварі 2

Чижик стверджує, що частина мешканців сусідніх із забудовою будинків підписали згоду на будівництво, вважаючи, що насправді погоджують заміну каналізаії.  Та найбільше людей хвилює газова труба: бояться, що через будівництво вона може вибухнути.

“Ми прийшли сюди, щоб ця семиповерхова будівля не сталася. Ми не проти забудови взагалі. Ми проти великої забудови”, – заявив Чижик. 

Вітенко запевнив, що передасть звернення людей міському голові, але ані мер, ані його заступники не мають компетенції визначати поверховість будинку.

Олег Гладун нагадав, що на будмайданчику є інформація про забудовника і номери телефонів, але за пів року не було жодного дзвінка зі скаргами.

Як пояснив Вітенко, сьогодні можна лише змусити забудовника дотримуватися почерговості будівельних робіт, обговорити питання благоустрою, визначитися з газовою трубою – чи потрібно її переносити.

Вітенко дав вказівку представнику Держархбудконтролю разом із газовиками сьогодні ж виїхати на місце та перевірити місцерозташування труби відносно будови.

Головний інженер Івано-Франківського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк зазначив, що проєкт будівництва не суперечить вимогам безпеки, але на вимогу мешканців газовики виїдуть на місце повторно.  

Також люди нарікають, що через будівельний паркан майже заблокований вхід до одного з під’їздів. А вантажівки, кажуть мешканці, пошкоджують асфальт, який забудовник має відновити. Представник компанії погодився: “Якщо буде потрібно, відремонтуємо”.

“Будемо дивитися на місці план будівництва і визначаємо почерговість дій”, – сказав Вітенко.

В підсумку вирішили виїхати на місце будови та перевірити, як ведеться будівництво і чи мають підстави скарги мешканців.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: