fbpx

Пітбуля Микиту, що отримав тепловий удар у франківському "Домі Сірка", рятували ветеринари

Суспільство 18:55, 16.07, 2024

Через спеку у франківському притулку “Дім Сірка” собака отримав тепловий удар. Через це у нього почалися судоми й він тимчасово втратив зір. Зараз пес перебуває на лікуванні у ветеринарній клініці, пише КУРС з посиланням на Суспільне.

14 червня пітбуль Микита, який мешкає у “Домі Сірка”, почав труситися та задихатися, розповідає керівниця притулку Наталія Когут. Язик собаки став синім, на команди він не реагував. Волонтери охолодили тварину та довезли до ветклініки.

У лікарні Микита втратив зір. Лікарка Тетяна Нога каже: всю ніч пес був під наглядом ветеринарів. 15 червня стан собаки вдалося стабілізувати.

“Зараз він почувається краще, вже їсть, досить активний, температури немає. З диханням все добре, аналізи крові задовільні. Зараз собака більше під спостереженням”, — говорить ветеринарка Тетяна Нога.

Пітбуль Микита опинився у притулку після початку повномасштабної війни, розповідає керівниця благодійного фонду “Дім Сірка” Наталія Когут. Господар залишив його волонтерам, бо сам пішов воювати.

Щоб собака зміг повністю одужати, волонтери шукають небайдужих людей, які можуть взяти його на перетримку. А краще, каже Наталія Когут, якщо для Микити знайдуть нову дбайливу сім’ю.

Як тварини з притулку переносять спеку

Микита — один із 370 собак, які знайшли прихисток у “Домі Сірка”. Майже всі вони перебувають у вольєрах, а дехто — в приміщенні, бо надворі всім місця не вистачає.

Щоб вберегти тварин від спеки, волонтери накривають вольєри тканиною, змінюють воду що дві години та поливають собак зі шланга.

“Більше тазиків з водою зараз ставимо. Деякі тварини хлюпаються в них, а хтось просто багато п’є. Як можемо, так і боремося з прямими сонячними променями”, — пояснює Наталія Когут.

Також в притулку є бані з водою, в яких під час прогулянок собаки можуть освіжитися.

“Дуже хотілося б, щоб приходили люди і приділяли увагу тваринам, вигулювали їх, щоб вони не сиділи у вольєрах у таку спеку”, – каже Наталя Когут.

Волонтерка має декілька порад для тих, хто хоче допомогти бездомним тваринам:

  • виносьте посудину з холодною водою та ставте її у тінь;
  • відкривайте під’їзди, щоб тварини могли охолодитися.

“Якщо є підвал, відкрийте його. Не виганяйте тварин. Вони нічого вам там не зроблять і не нашкодять”, – додає Наталя.

Дім Сірка у Франківську

Лікарка інтенсивної терапії ветклініки Тетяна Нога наводить перші симптоми теплового удару у тварин:

  • млявість;
  • важке дихання;
  • велика кількість слини;
  • яскравіші, ніж зазвичай, слизові оболонки (а іноді й сині);
  • підвищена температура тіла.

“Якщо ви помітили, що ваш улюбленець отримав тепловий удар, вам потрібно передусім охолодити його мокрими рушниками або повністю запхати у ванну і замочити, особливо — лапки”.

За словами Тетяни Ноги, після важких випадків теплових ударів у тварин може розпочатися ураження нирок, печінки та центральної нервової системи. Вона також додає: після стаціонарного лікування чотирилапим потрібен постійний догляд і місце, в яке не потрапляють прямі сонячні промені.

КУРС писав, що у франківський “Дім Сірка” привезли собак з Харкова, раніше прихистили з притулків Києва та Ірпеня.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: