10 травня викладачі та студенти факультету природничих наук та фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету привітали Івано-Франківськ з Днем міста, взявши участь у науковому пікніку.
За підсумком цього дня і за голосуванням всіх охочих ПНУ здобув визнання найкращої наукової локації з усіх, хто взяв участь у цьому цікавому для дітей і дорослих науково-популярному заході, пише КУРС з посиланням на пресслужбу ПНУ.
Університет показав захопливі експерименти. Викладачі та студенти познайомили гостей локації з неповторним світом науки. Доцент кафедри біохімії та біотехнології Олександра Абрат разом із магістрантами Святославом Харуком та Андрієм Штурмаком в межах події безкоштовно вимірювали відвідувачам життєві показники, як-от тиск, пульс, рівень кисню, зріст, вагу, відсоток в організмі жиру, м’язів, рівень в крові глюкози. Також студенти спільно з провідним інженером Марією Складанюк та провідним фахівцем Назарієм Данилюком влаштували захопливі експерименти з вогнем та слаймами, створюючи цікаві та неймовірні візуальні ефекти.
Завідувач кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Володимир Коцюбинський зі студентами Любов’ю Бабінчук та Богданом Романівим представили вплив низьких температур (-196 градусів Цельсія) на різні тіла.
Професор цієї ж кафедри Іван Яремій та студенти Владислав Любевич і Валентин Бардзій показали можливості електромагнітного поля, створеного котушкою Тесли.
Доценти кафедри біології та екології Неля Долинко й Галина Мельниченко демонстрували різноманітні мікроскопічні об’єкти, дозволяючи дітям самостійно дослідити їх. Таким чином відвідувачі локації змогли побачити дивовижний світ природи в новому світлі та розвинути своє допитливе мислення.
Завершився науковий пікнік народним голосуванням, під час якого Прикарпатський національний університет здобув перше місце у номінації «Найкраща локація 5-го наукового пікніка в Івано-Франківську».
Нагадаємо, у Франківську на велопробігу зібрали 30 тисяч гривень для ЗСУ.